W tamtym roku zostalam zdradzona przez męża znalazłam go u kochanki. Pomocy prosze o poradę co mam z

2 odpowiedzi
W tamtym roku zostalam zdradzona przez męża znalazłam go u kochanki. Pomocy prosze o poradę co mam zrobić nie moge sobie z tym poradzić zadaje ciągle pytanie dlaczego to zrobił w czym ja jestem gorsza od niej ,dałam mu drugą szansę bo bardzo go kocham ale nie moge sobie poradzić z tą myślą siedzi to we mnie jakby to bylo wczoraj a juz pół roku minęło. Niewiem co jak to ogarnąć jak w sobie to wyciszyć zapomnieć pomocy!!!! Proszę
Witam. Z pewnością przeżywa Pani duży kryzys. Radziłabym nie pozostawanie z nim samotnie i skonsultowanie się z psychoterapeutą. Angelika Urban, pozdrawiam

Dzień dobry,
wyobrażam sobie, że doświadcza Pani teraz bardzo trudnych emocji i znajduje się w kryzysie. Zdrada jest bardzo trudnym doświadczeniem. Traci się kontrolę. Nad związkiem, nad partnerem, nad sobą. Zdrada może również niesamowicie godzić w poczucie własnej wrtości. To sytuacja, która może powodować, że zaufanie do partnera zostaje zniweczone. Może pojawiać się cały wachlarz trudnych emocji. Napisała Pani, że nie może sobie poradzić z tą sytuacją. Doświadczając tak silnych emocji, może być nam trudno szukać racjonalnych rozwiązań. Myślę, że to doświadczenie mogło dotknąć obszaru Pani kobiecości i atrakcyjności oraz zachwiać Pani samooceną. Jeśli obie strony chcą ze sobą być, przejść przez kryzys, przyjrzeć się sytuacji, zastanowić się, co właściwie się stało i pracować nad związkiem, warto skorzystać z pomocy specjalisty. Myślę, że wizyta u psychoterapeuty par i małżeństw pozwoli na przepracowanie i wyrażenie emocji w bezpiecznej przestrzeni oraz na przyjrzenie się całej sytuacji. Ważne jednak, aby ta decyzja była obustronna. Może Pani skorzystać również z terapii indywidualnej, która da przestrzeń do wyrażenia emocji, przyjrzenia się sytuacji i otrzymania wsparcia.

Pozdrawiam serdecznie,
Magda Szymaniuk