wczesna ciąża

4 odpowiedzi
Witam, staraliśmy się z mężem o dziecko 3 miesiące. Tydzień temu zrobiłam test i okazał się pozytywny, na potwierdzenie zrobiłam jeszcze 2 testy a miesiączki nie ma tygodnie. Wizytę u lekarza mam dopiero za 2 tygodnie dlatego mam kilka pytań które mnie nurtują. Zaobserwowalam u siebie juz duzoobjawow. M.in kłucie w podbrzuszu, bardzo czeste oddawanie moczu, moje piersi stały się bardzo wrazliwe jednak troszke wystraszyl mnie sluz. czasem moja bielizna jest tak mokra gdybym zrobila siku w majtki, innym razem pojawia sie gesty sluz o zabarwieniu żółto-kremowym. Czy to normalne? Poza tym w pracy dzwigam do okolo 6 kg. Czy w ciazy jest dozwolone? spotkalam sie z kilkoma opiniami.
dzień dobry,
normalne. proszę potwierdzić ciąże ! jeżeli praca jest w trudnych warunkach odbywana - proszę poprosić lekarza o zwolnienie. pzdr artur mazur kalisz

Witam,
Objawy które Pani podaje są związane z ciążą i z reguły nie są czymś patologicznym. Wysiłek fizyczny nie jest wskazany. Wydzielina może być oznaką stanu zapalnego który należy zdiagnozować i leczyć. Silny ból brzucha także wymaga konsultacji ginekologa. Ból piersi jest normalny w ciąży przy prawidłowym USG piersi, które także należy wykonać
z poważaniem
Tomasz Łabiak
Szanowna Pani,
Trudno oceniać odczuwane przez Panią objawy na odległość. Wydaje mi się, że nic złego się nie dzieje, ale należy Panią zbadać. Wysiłek fizyczny o którym Pani wspomniała jest w prawidłowej ciąży dozwolony. Załączam ukłony, C.S.
W ciąży zmienia się profil hormonalny, piersi są wrażliwe, zmienia się śluz - to normalne.
6 kg można dźwigać jeżeli ciąża przebiega prawidłowo.