Wczoraj leczyłam zęba kanałowo (6 górna), ząb został wypełniony i mam wrócić 01.03 na skończenie lec

2 odpowiedzi
Wczoraj leczyłam zęba kanałowo (6 górna), ząb został wypełniony i mam wrócić 01.03 na skończenie leczenia kanałowego. Niestety gdy znieczulenie przestało działać strasznie mocno bolał mnie ten ząb i pojawiła sie opuchlizna policzka. Dzisiaj ten ząb boli mnie przy nacisku i nadal policzek jest opuchnięty.
Nie dostałam żadnego antybiotyku. Czy powinnam udać się jeszcze dzisiaj po raz kolejny do stomatologa?
Dzień dobry, proszę wrócić do lekarza - opuchlizna policzka, ból przy nagryzaniu ,to nie są dobre objawy. Myślę ,że ponownie trzeba zęba przeleczyć kanałowo. Pozdrawiam dr Kręcisz

Witam serdecznie,

Niestety takie problemy pojawiają się czasem w trakcie leczenia kanałowego. W Pani przypadku prawdopodobnie rozwinął się znaczny stan zapalny w okolicach wierzchołków korzeni zęba albo z powodu infekcji, albo z powodu chemicznego podrażnienia tkanek wokół korzeni zęba. Powinna Pani wrócić do lekarza prowadzącego leczenie i zgłosić mu to co Pani tutaj opisała. Tego typu dolegliwości zazwyczaj są łatwe do opanowania. Pozdrawiam