Wczoraj rano byłam narażona przez 2 godziny na przebywanie w hałasie (dokładnie na dzwiek maszyny do

1 odpowiedzi
Wczoraj rano byłam narażona przez 2 godziny na przebywanie w hałasie (dokładnie na dzwiek maszyny do cięcia drewna), byłam w jej bezpośrednim otoczeniu. Od tamtej pory mam lekko zatkane uszy i slysze jak mi w nich dzwoni. Czy mogę liczyć, ze to przejdzie „z czasem” czy raczej bez pomocy lekarstw sie nie obędzie? Czy z takimi objawami można spokojnie latac samolotem czy jest to raczej niezalecane?
Jest to tzw. czasowe przesunięcie progu słuchu, czyli taki przejściowy niedosłuch po narażeniu na hałas. Niektórzy mają podobne odczucia np. po wyjściu z koncertu, dyskoteki itp, ale trwa to przeważnie do kilku godzin. Rzadko się zdarza, że ekspozycja na tak duży hałas powoduje trwały uraz akustyczny. Proponuję badanie słuchu w którymś z punktów protetyki słuchu (sprzedaż aparatów słuchowych). Tam są badania za darmo.