We wtorek przytszasną mi się kciuk w drzwiach. Palec trochę spluchł, zrobił się krwiak pod paznokcie

1 odpowiedzi
We wtorek przytszasną mi się kciuk w drzwiach. Palec trochę spluchł, zrobił się krwiak pod paznokciem. Krew nie leciała ale palec i nerwy jego bardzo pulsowaly i powodowały ból. Paznokieć nie został zdeformowany. Od tego czasu do wizyty u lekarza a potem chirurga byla w srode maczalem palec w Rivanolu i używałem maści. Chirurg przebił igłą paznokieć po czym krew wściekła a potem zabandażował i dał skierowanie na RTG. Tego samego dnia zrobiłem RTG w czwartek odebrałem wyniki i wyszło "kości kciuka są w normie" Dziś mamy piątek z wynikami mam się zgłosić do chirurga dopiero w poniedziałek. Nie dawno zdjalem bandaż by sprawdzić czy coś się zmieniło. Wciąż jest napuchniety, paznokieć fioletowy. I teraz nie wiem co robić bo mogę przez weekend dalej moczyć w Rivanolu żeby ta opuchlizna zeszła ale obawiam się że może nie długo schodzić cały paznokieć i tego chciałbym uniknąć i w jakiś sposób zapobiec. Palec oczywiście boli i od czasu do czasu pulsuje. Co mogę zrobić w tej sytuacji?
Po pierwsze nie używać RIVANOLU !!!
Z opisu wynika, że ewakuowany był krwiak podpaznokciowy. Jeśli nie była uszkodzona macierz paznokcia to powinien on odrosnąć bez zmian, co trochę potrwa.
Żeby zmniejszyć ból należy nosić rękę na temblaku-uniesioną wyżej. Każde opuszczenie ręki, lub długie trzymanie w dole będzie nasilało ból.