Węzły chłonne powiększone pytanie do dobrego specjalisty

2 odpowiedzi
witam ,mam powiększone kilka węzłów w szyji ,do15 mm , w kątach żuchwy 16 mm,pod lewą pachą 16 mm,pod prawą 12 mm,lewy węzeł podobojczykowy 10 mm,i 3 węzły w śródpiersiu do 13 mm.węzły te są niby opisywane jako że nie są szkodliwe ale ja wiem że pół roku temu ich nie miałem .robiłem również badania krwi i też jest kilka nieprawidłowości w rozmazie ,a mianowicie. %neutrocytów 43 (norma 45-70) więc troszkę za nisko. %monocytów 12,3 (norma 4-12) więc za wysoko. % eozynocytów 5,4 (norma do 5) więc za wysoko. % bazocytów 1,1 (norma do 1) więc troszkę za wysoko. % limfocytów jest ok. mam badania krwi sprzed miesiąca ,3 miesięcy,pół roku wstecz i tam jest bez żadnych zmian.boję się że mogę mieć chłoniaka lub ziarnicę ,niepokoją mnie te węzły ,ta krew.co mogę zrobić aby się dokładnie zdiagnozować ??kto decyduje o biopsji węzła chłonnego,czy mam wskazanie ze względu na wielkość do pobrania (kto i co decyduje o pobraniu).czy mogę mieć jakąś inną chorobę która powoduje powiększenie węzłów,jaką,jakie badania zrobić.czujęsię kiepsko ,jestem nonstop śpiący ,zmęczony,mam uczucie smaku krwi w ustach,jakby podpuchnięty ,czerwony język.proszę o pomoc.
Szanowny Panie,
o biopsji węzła chłonnego decyduje lekarz, po zbadaniu Pana i obejrzeniu wyników badań.
Z poważaniem
Monika Bieniasz

Konieczna jest rzeczywista konsultacja, z badaniem lekarskim i dokładną rozmową.