Większa waga ciała spowodowana zaparciami.

9 odpowiedzi
Witam, mój problem raczej nie polaga na nadwadze, chociaż przez straszne zaparcia rzeczywiscie przytyłam i ciężko mi wrócic do poprzedniej figury. Jak już wspomniałam mój problem to zaparcia, nie nadwaga. Jakiej diety powinnam przestrzegać?
Dzień dobry Pani.
W przypadku zaparć najważniejsza jest diagnoza dotycząca rodzaju (atoniczne czy spastyczne) oraz przyczyny takiego stanu rzeczy. W każdym przypadku postępowanie jest nieco odmienne. Jako dietetyk kliniczny zajmuję się również dietoterapią zaparć. Proszę o kontakt mailowy. Pozdrawiam serdecznie, Sylwia Orłowska

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam serdecznie,
jeśli boryka się Pani z chronicznymi zaparciami należałoby zmodyfikować Pani menu. Zachęcam do kontaktu. Na pewno uda nam się poradzić z owym problemem.
Pozdrawiam
Natalia Makowska
P. Aniu. Tak prowadzę pacjentów z takimi problemami. Podstawa to dieta. Teraz jestem na urlopie macierzyńskim , wracam na poczatku 2017 r. Pozdrawiam Monika P-S
Tak, również zajmuje się takimi problemami. Proszę się ze mną skontaktować. Numer telefonu znajdzie Pani na stronie www perfectline-dieta pl
Witam serdecznie,
Jak najbardziej - zajmuję się leczeniem - dietoterapią również takich dolegliwości. Zapraszam do kontaktu (slimfactory.pl).
Pozdrawiam,
MBellwon
Witam Panią, problem cały polega na tym, że przy zaparciach powikłaniem jest zmiana całego metabolizmu. Nie znam przyczyn tego stanu-czy nieprawidłowe żywienie czy problem motoryczny jelit (słaba perystaltyka). W przypadku nieprawidłowego żywienia, o ile nie ma niedoborów we krwi składników pokarmowych (co dodatkowo rozstraja przemianę i wyklucza ten sposób prowadzenia) można zastosować dietę lekkostrawną ale i wysoko-błonnikową..Ponadto ważną kwestią jest od kiedy jest ten stan: czy od dziecka czy nabyty... Możliwą przyczyną są także inne przypadłości chorobowe czy stosowane leki. Polecam konsultacje ze specjalistą, który oceni sytuację oraz pomoże dobrać najlepszy wariant postępowania dietetycznego. Pozdrawiam!
Najlepszym rozwiązaniem na istniejący problem to zwiększenie spożycia błonnika pokarmowego, zarówno frakcji rozpuszczalnej w wodzie (jabłka, gruszki, warzywa) jak i nierozpuszczalnej (pieczywo razowe, kasze gruboziarniste). Nie wiem jak wygląda u Pani aktywność fizyczna, ale z pewności ruch jest wskazany. Należy również więcej pić wody i zrezygnować ze słodyczy i żywności wysokoprzetworzonej. Bardzo pomocne jest także siemię lniane regularnie dodawane do posiłków i śliwki suszone.
WITAM SERDECZNIE - PRZEDE WSZYSTKIM POWINNA PANI DUŻO PIĆ, ZROBIĆ BADANIA GDYŻ ZAPARCIA MOGĄ BYĆ SPOWODOWANE ZMIANAMI PATOLOGICZNYMI. NIE MOGĘ BEZ SPOTKANIA Z PANIĄ ORAZ ZWERYFIKOWANIA PANI ZDROWIA I OBECNEGO JADŁOSPISU PODAĆ KONKRETNIE CO POWINNA PANI JEŚĆ. NA PEWNO TRZEBA BARDZO DUŻO PIĆ DO 3 L WODY DZIENNIE, RUCH TEŻ JEST CZYNNIKIEM ZMNIEJSZAJĄCYM ZAPARCIA. SIEMIE LNIANE, ALOES TO TAKIE BARDZO OGÓLNIKOWE KWESTIE KTÓRE MOŻE PANI BEZPIECZNIE STOSOWAĆ. POZDRAWIAM I ZAPRASZAM NA WIZYTĘ BY USTALIĆ COŚ BARDZIEJ KONKRETNEGO
Dzień dobry,
Rodzaj diety uzależniony jest od przyczyny schorzenia, ciężko jest mi jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Warto zacząć od zwiększonia ilości spożywanej wody w ciągu dnia . Norma kardiologiczna wynosi 30ml/kg mc.
Zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie,
Paula Łysakowska
Zdrowie na Talerzu

Eksperci

Łukasz Kowalski

Łukasz Kowalski

Dietetyk

Pruszków

Danuta Myłek

Danuta Myłek

Alergolog, Dietetyk, Dermatolog

Warszawa

Marta Barlik-Rysa

Marta Barlik-Rysa

Endokrynolog, Internista, Dietetyk

Gliwice

Joanna Nieroda Jabłońska

Joanna Nieroda Jabłońska

Pediatra, Dietetyk

Łódź

Dorota Chojnowska-Balcerzyk

Dorota Chojnowska-Balcerzyk

Psychiatra, Psychoterapeuta, Dietetyk

Warszawa

umów wizytę
Donata Olszowiec

Donata Olszowiec

Pediatra, Lekarz rodzinny, Dietetyk

Wrocław

umów wizytę

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 14 pytań dotyczących usługi: nadwaga
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.