Witam, 07.09.18 wykonywałam profilaktyczne badania i jezeli chodzi o wynik badania cholesterolu to

4 odpowiedzi
Witam,
07.09.18 wykonywałam profilaktyczne badania i jezeli chodzi o wynik badania cholesterolu to był na poziomie 216, natomiast LDL 147, HDL 59, TG 51.
Wczoraj zdrobilam ponownie kontrolne badania i wyniki się jeszcze podwyższyły: cholesterol 236, LDL 166, HDL 57, TG 63.
Staram się prowadzić zdrową, regularna dietę oraz ćwiczę 2 razy w tygodniu. Pozostałe podstawowe wyniki krwi mam w normie, TSH:1,64, bilirubina całk. 0,56.
Co może być przyczyną takich podwyższonych wskaźników i czy powinno to niepokoić?
Mam 29 lat i jestem kobietą.
Podwyższone wartości cholesterolu są najczesciej wynikiem niewłaściwej diety,palenia tytoniu, w drugiej kolejności podatności genetycznej.Jeśli jest Pani zdrową osobą, w tym wieku wystarczająca bedzie tylko odpowiednia dieta m.in spozywanie dużej ilości warzyw oraz regularny wysiłek fizyczny

Jeżeli dieta nie przynosi efektów terapeutycznych (wskazana konsultacja dietetyka) proponuje włączyć do leczenia zab. gospodarki lipidowej preparatem Armolipid i kontrola wyników badań za 3 miesiące u lekarza POZ.

Badania są porównywalne - w zakresie błedu laboratoryjnego.
Może to być hipercholesterolemia wrodzona. W celu wykluczenia błędów dietetycznych należy ze specjalistą np kardiologiem, hipertensjologiem lub diabetologiem przeanalizować np. tygodniowy dzienniczek spożycia i ewentualnie wyeliminować popełniane błędy.
Czy smaruje P pieczywo?czy spożywa P produkty "smarowalne" np serki w kubeczkach, topione - proszę zwrócić uwagę na zawartość tłuszczu Czy spożywa P przemysłowe słodycze, lody zawierające utwardzane tłuszcze roślinne np palmowy kokosowy które mają więcej wysyconych wiązań niż smalec czyli działają miażdżycorodnie. Zdrowa dieta może być tylko pozorna Specjalista zdecyduje czy nalezy zweryfikować zwyczaje żywieniowe na pozywienie proste nieprzetworzone lub rozważy właczenie np Armolipidu lub statyny po ocenie czynników ryzyka u pani i w wywiadzie rodzinnym
Dzień dobry,
ma Pani dość wysoki poziom HDL, proszę zwrócić uwagę na zalecenia koleżanek, będzie dobrze.
z wyrazami szacunku,
Piotr Matysik
Sugeruję wizytę: Poradnictwo dietetyczne - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.