Witam 14 lipca złamałem klykiec boczny z przemieszczeniem, po fachowemu, Wieloodłamowe złamanie kłyk

2 odpowiedzi
Witam 14 lipca złamałem klykiec boczny z przemieszczeniem, po fachowemu, Wieloodłamowe złamanie kłykcia bocznego piszczeli lewej z przemieszczeniem, miałem zabieg i zamontowaną płytkę że śrubami, 22 sierpnia na wizycie miałem zdjęta już orteze, lekarz zalecił nie obciazac nogi. Ale kazal ją ćwiczyć
Teraz po 8.tygodniach nie czuje już żadnego bólu, noge zginam praktycznie całą brakuje mi może pół stopy, lub palca żeby złożyć ją maksymalnie, zależy jak nisko siedzę
Moje pytanie brzmi bo mam kolejna wizytę 26 sierpnia czy do tego czasu faktycznie nie mogę tej nogi obciazac, czy mogę już powoli chodzić na tej nodze podpierając się kulami
Dzień dobry,
Złamanie kłykcia bocznego piszczeli z przemieszczeniem to poważny uraz, który wymaga szczególnej ostrożności podczas leczenia. Wspieranie się kulami pozwala na częściowe odciążenie nogi, co umożliwia delikatne jej obciążanie. Jednak pełne obciążenie nogi bez kul powinno nastąpić dopiero po konsultacji lekarskiej. Pomimo braku bólu, struktura kostna może jeszcze nie być w pełni zagojona i gotowa na pełne obciążenie. Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Po wieloodłamowym złamaniu kłykcia bocznego piszczeli z przemieszczeniem oraz po operacyjnym stabilizowaniu złamania płytką i śrubami, postępowanie zgodne z zaleceniami lekarza jest kluczowe dla prawidłowego gojenia się kości. Jeśli lekarz zalecił, aby nie obciążać nogi, najlepiej się do tego stosować, aż do kolejnej wizyty kontrolnej. Nawet jeśli nie odczuwasz bólu i masz dobrą mobilność, wczesne obciążenie nogi może zakłócić proces gojenia i spowodować komplikacje, takie jak przemieszczenie odłamów czy problemy z implantami.

Najlepiej, byś do wizyty 26 sierpnia nadal unikał obciążania nogi, chyba że lekarz udzieli wyraźnego pozwolenia na stopniowe obciążenie. Wówczas prawdopodobnie lekarz oceni proces gojenia, np. za pomocą zdjęcia RTG, i zdecyduje, czy możesz zacząć stopniowo chodzić z podparciem na kulach.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.