Witam , 3 dni temu schyliłam się i zabolała mnie dolna cześć pleców do tego stopnia ze nie mogę si

5 odpowiedzi
3 dni temu schyliłam się i zabolała mnie dolna cześć pleców do tego stopnia ze nie mogę się schylić . Byłam u lekarza który wysłał mnie na SOR gdzie zrobili mi RTG. Czy mógłby mi ktoś zinterpretować ten opis ? "Spłycenie lordozy lędźwiowej z kyfotycznym wygięciem w górnym odcinku . Przewężenie przestrzeni międzytrzonowej L5-S1, po za tym w normie." Czy uczucie pełnego pęcherza możne mieć coś z tym wspólnego ? Dni upływają a nie ma poprawy .
Witam. Z opisu wynika że najprawdopodobniej na poziomie l5/S1 jest problem z dyskiem - dyskopatia. RTG nie odpowie na pytanie jak wielka i na co ewentualnie uciska dysk. Co do objawów -walka z bólem pleców przy wykluczeniu złamania to zadanie dla fizjoterapeuty. Badanie, ocena objawów, terapia manualna, ćwiczenia i zasady postępowania w domu to wszystko czym dobry terapeuta dysponuje i może z powodzeniem leczyć tego typu problemy. Tak więc namawiam do wizyty u terapeuty. Im szybciej tym lepiej i łatwiej sobie poradzić z problemem.
Pozdrawiam Daniel de Laurans

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szanowna Pani. Spłycenie lordozy lędzwiowej oznacza, że kręgosłup utracił swoje normalne wygięcie ku przodowi, w związku z tym dochodzi do patologicznego obciążenia stawów i może to skutkować zaburzeniami neurologicznymi. Możliwe też, że cecha kyfotyczne wygięcie w górnym odcinku jest związane z plecami okrągłymi, który sięga aż do odcinka lędzwiowego lub stanowi o innym dostosowaniu się organizmu do obciążeń codziennych. Przewężenie przestrzeni międzytrzonowej świadczyć może o miejscu, które najbardziej dotychczas ucierpiało przy tych zmianach, możliwe, że zmiany w tym regionie dotyczyć też mogą już krążków miedzykregowych, ale to pokazać mogłby dopiero np. Rezonans magnetyczny. Jeśli nie ma poprawy to kierunek fizjoterapia byłby zasadny.
Witam serdecznie . Dolegliwości o których Pani wspomniała oraz opis badania RTG świadczą najpewniej o dyskopatii kręgosłupa LS, należy wykonać dokładne badanie fizykalne oraz poszerzyć diagnostykę o MRI aby postawić rozpoznanie i włączyć adekwatne leczenie . Pozdrawiam MN
Niestety rtg jest to za mało precyzyjne badanie, żeby ocenić prawdopodobny problem na poziomie L5/S1. Niezbędna będzie wizyta u fizjoterapeuty, który będzie mógł ocenić czy podrażniony jest nerw kulszowy, worek oponowy oraz wykonać dokładną palpację.
Proponuję odczekać do 2 tygodni, w tym czasie pozażywać jakieś leki przeciwbólowe, być może ból ustąpi. Jeśli nie wtedy zasięgnąć porady lekarza.

Eksperci

Adrian Wawrzyniak

Adrian Wawrzyniak

Fizjoterapeuta

Szczecin

Jędrzej Pakólski

Jędrzej Pakólski

Fizjoterapeuta

Kraków

Magdalena Gozdan

Magdalena Gozdan

Fizjoterapeuta

Olsztyn

Justyna Ciechomska

Justyna Ciechomska

Fizjoterapeuta

Mysłowice

Juliusz Jabłonski

Juliusz Jabłonski

Fizjoterapeuta

Łódź

Piotr Baćmaga

Piotr Baćmaga

Fizjoterapeuta

Radom

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 300 pytań dotyczących usługi: bóle kręgosłupa
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.