Witam. 3 tygodnie po zazyciu Arillinu Rapid (tak sadze ze to przyczyna) pojawiło się pieczenie a wła

1 odpowiedzi
3 tygodnie po zazyciu Arillinu Rapid (tak sadze ze to przyczyna) pojawiło się pieczenie a właściwie palenie warg sromowych i trwa już 3 miesiąc bez dnia przerwy (tzn. nasila sie podczas dnia) W wymazach nic nie wychodzi poza ziarniakami gram + 5-15 wpw. Chlamydia/Myco.ureoplasma wykluczone z wymazu. W przeszłości leczyłam grzybice pochwy, ale objawy nieco inaczej wygladaly i brałam wiekszosc lekow dostenych na rynku, które oczywiście nie działaly wyleczyłam sie irygacjami z soda oczyszczona. Flukonazol 2 tyg 100 mg co drugi dzien nie dziala, natamycyna , trioxal jednorazowo tez nie, gynalgin fluomizin, kwas borny, clotrimazol w glob (ulga ale tylko do polowy dnia na czas wyplywania tabletki) Co mam robić? Czy jeśli dalsze leki pgrzybicze nie pomoga lekarz jest w stanie zaordynować flucotyzyne bądź inne leki stosowane w leczeniu zamkniętym? Nie sadze abo to była vulvodynia bo wargi mniejsze sa trochę zaczerwienione i goraca kapiel siedzenie w pracy pogarsza strasznie dyskomfort. Czy ozonoterapia to dobry pomysl?
W pierwszej kolejności konieczna będzie konsultacja ginekologiczna i ewentualne ponowne poszerzenie diagnostyki o badanie mikrobiologiczne. Mało jest prawdopodobne, aby lek zastosowany kilka tygodni wcześniej był przyczyną Pani dolegliwości. Jeśli objawy kliniczne sugerują infekcję grzybiczą to pomimo ujemnego wyniku wymazu rozważyć można leczenie w tym kierunku, w szczególności jeśli przynosi ono ulgę. Stosowanie leków dostępnych w leczeniu zamkniętym wymaga określonych wskazań i dostępne jest tylko w tym trybie.
Sugeruję wizytę: Konsultacja ginekologiczna + usg - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.