Witam, 8 miesięcy temu udałam się do lekarza rodzinnego, ponieważ bardzo bolał mnie lewy oczodół, łu
3
odpowiedzi
Witam, 8 miesięcy temu udałam się do lekarza rodzinnego, ponieważ bardzo bolał mnie lewy oczodół, łuk brwiowy, skroń, a czasem nawet od skroni czuję silny ból w kierunku szczęki. Ból występuje cały czas, codziennie lecz w różnym natężeniu, najbardziej boli przy pochylaniu się, kaszleniu, parciu, kichaniu (ból jest tak silny jakby miał mi rozerwać oko wraz z połową głowy) lekarz zdiagnozował chore zatoki i przypisał odpowiedni antybiotyk i kolejny i kolejny, które nic nie pomogły. Zostałam skierowana do LARYNGOLOGA i OKULISTY, ten zapisał kolejne leki na zatoki, które na nic się zdały, po czym skierował na TK zatok. Wynik- wszystko OK, to nie zatoki, badanie okulistyczne również OK, po czym zalecił wizytę u STOMATOLOGA i NEUROLOGA, zdjęcie panoramiczne zębów- OK, a NEUROLOG stwierdziła neuralgię nerwu trójdzielnego, zapisała GABAPENTYNĘ i EGZYSTĘ oraz zleciła MRI z kontrastem, wynik MRI- wszystko OK, a leki nie pomagają, Pani neurolog skierowała do ANESTEZJOLOGA na blokadę, a ten twierdzi, że to raczej nie neuralgia, ponieważ ból jaki opisuję jest rwący, tak jakby ktoś oko mi na sznurkach ciągnął, a powinnam odczuwać porażenie prądem. Zostałam na lodzie... Z okropnym bólem, odebrał mi radość życia, co robić??? Gdzie mam się udać?
wstępnie podejrzewam ze moze byc to przewlekla neuralgia nerwu v i gabapentyna w odpowidnich dawkach plus rehabilitacja -mysle wstepnie ze w tym kierunku nalzy spojrzec.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Czy na konsultacji neurologicznej było badane napięcie mięśni mimicznych twarzy i mięśnie żwacze? Jeśli nie to należałoby również zwrócić uwagę na staw skroniowo - żuchwowy i mięśnie je otaczające. Zapraszam na konsultację neurologiczną w celu uzupełnienia badania neurologicznego.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
W leczeniu tego typu dolegliwości, bez względu na przyczynę stosuję się niektóre, tj działające przeciwbólowo, leki przeciwpadaczkowe i /lub przeciwdepresyjne. Podkreślić należy, że leki te są skuteczne tylko wtedy, gdy są stosowane w odpowiedniej, często wysokiej dawce oraz przez odpowiednio długi czas.
Często leczenie ustala się " metodą prób i błędów", ponieważ nie ma jednego skutecznego leku i każdy pacjent reaguje inaczej.
Często leczenie ustala się " metodą prób i błędów", ponieważ nie ma jednego skutecznego leku i każdy pacjent reaguje inaczej.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.