Witam! Badanie USG wykazalo guzki tarczycy, w zwiazku z tym za 2 tygodnie mam wyznaczony termin bio

1 odpowiedzi
Witam!
Badanie USG wykazalo guzki tarczycy, w zwiazku z tym za 2 tygodnie mam wyznaczony termin biopsji...Dzisiaj okazalo sie, iz wykryto u mnie w wymazie z gardla paleczki ropy blekitnej wrazliwe na Gentamycyne i Ciprofloksacyne...Nadmieniam ze wymaz z gardla robiony 1, 5 miesiaca temu w tym samym laboratorium wykazal Klebsielle pneumoniae, tez wrazliwa na te same antybotyki....Zostalam przeleczona Cipronexem( 2 op. w odstepie 10 dni) i nastepny wymaz juz nie zawieral bakterii, chociaz objawy nie do konca ustapily....Dzis bylam u lekarza rodzinnego z antybigramem i jakiez bylo moje zdziwienie, gdyz nie wypisal zadnego antybiotyku...Bardzo prosze o informacje u jakiego lekarza to leczyc i czy nie odlozyc terminu biopsji...
Dzień dobry, antybiotykoterapia nie koliduje z biopsją tarczycy i można ja bezpiecznie wykonać. Natomiast z problemem gardła najlepiej zgłosić się do laryngologa. Pozdrawiam