Witam bardzo serdecznie. Chciałabym się skonsultować na temat mojej mamy, a mianowicie problem pojaw

2 odpowiedzi
Witam bardzo serdecznie. Chciałabym się skonsultować na temat mojej mamy, a mianowicie problem pojawił się już jakiś czas temu, lecz nie było to, aż tak bardzo silne, jak jest teraz. Mianowicie, mama po alkoholu grozi już nie pierwszy i nie drugi raz że się zabije,a konkretnie powiesi. (1-2 lata temu, powiesiła się jej kuzynka), co ciekawe za każdym razem twierdzi że jakieś dwie postacie każą jej to zrobić. Tak wiem jak to niedorzecznie brzmi, lecz tak jest. Klęka na kolanach, zachowuje się jakby żadne słowa do niej nie trafiały. Jakby totalnie ją odcinało od rzeczywistości i zamykała się w swoim świecie. Klęka na kolanach, modli się z rękoma do gory, potem - tak mi się przynajmniej wydaje, że symuluje utratę przytomności. Po ostatnim przypadku, jak udawałam że dzwonie na 112 wezwać karetkę i Policję, by sprawdzić jak zareaguje, po niespełna pół minuty nagle odzyskała przytomność. Po wszystkim co się dzieje, udaje wielce zdziwioną tym o czym jej opowiadam co zrobiła, wypiera się wszystkiego, mówi, że to nie ona i udaje wielkie niedowierzanie. Nie wiem kompletnie co się z nią dzieje i w jaki sposób z nią porozmawiać by jej pomóc, wiem że dobrowolnie do psychologa bądź psychiatry nie pójdzie, bo twierdzi, że jej nic nie jest. A nie raz, Ja lub rodzina jej tą pomoc proponowaliśmy, lecz nie przyjmuje od nikogo pomocy. Gdy jest trzeźwa, jest osobą do rany przyłóż bez jakichkolwiek dziwnych odchyleń, ale tylko jak jest upojona alkoholowo zaczyna odwalać różne dziwne akcje. Akcje z wieszaniem sie zdarzają, ostatnia w zeszłym miesiącu i parę dni temu, poprzednie pół roku temu a jeszcze wcześniej z 3 lata temu. Raz już była zamknięta w szpitalu psychiatrycznym po próbie samobójczej. Bardzo proszę o jakiekolwiek porady i rady co dalej z tym wszystkim zrobić.
Witam, proszę spróbować złożyć do sądu wniosek o skierowanie mamy na leczenie odwykowe najlepiej w trybie stacjonarnym. Jeżeli mama jest w stanie na trzeźwo porozmawiać i chętnie nawiązuje współpracę warto zachęcić ją do skorzystania z pomocy specjalisty - lekarza psychiatry. Postawienie diagnozy oraz dobranie odpowiednich leków powinno w późniejszym czasie zostać połączone z bezwzględnym utrzymaniem abstynencji. Dodatkowo mama jako osoba uzależniona powinna po zakończeniu leczenia w trybie stacjonarnym uczęszczać na spotkania AA. Być może pomoże jej to zrozumieć nieco problem, którego doświadcza i przyznać, iż jest osobą uzależnioną od alkoholu. Niestety uzależnienie wymaga wiele samozaparcia i samodyscypliny. Już nawet jeden kieliszek bądź jedno piwo może zaprzepaścić efekty leczenia i spowodować ponowną utratę kontroli nad ilością spożywanego alkoholu. Pozdrawiam :)

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień Dobry, zachęcam do kontaktu ze specjalistą, aby szerzej omówić temat podczas wizyty. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.