Witam, Będę niedługo prostować zęby, a później chciałabym je wybielić. Jednak dowiedziałam się, że

2 odpowiedzi
Będę niedługo prostować zęby, a później chciałabym je wybielić. Jednak dowiedziałam się, że będę miała robione nadbudowy kompozytowe w trakcie prostowania, więc po zdjęciu aparatu i wybielaniu ich, będę mieć widoczną różnicę w kolorze zęba i nadbudow dopóki nie wymienię ich, co oznacza kolejne ingerencje w ząb.
Chciałabym zapytać czy można wybielić zęby przed założeniem aparatu? I jaki czas musi minąć między wybielaniem, a założeniem aparatu bez szkody dla szkliwa i zębów?
Serdecznie pozdrawiam i proszę o pomoc!
Przed założeniem aparatu nie zalecalbym wybielania zębów. Gdyż późniejszy efekt kolorystyczny może być nieprzewidywalny.Najważniejsza sprawa to wyleczenie próchnicy i perfekcyjna higiena jamy ustnej .

Wybielanie przed założeniem aparatu nie ma sensu, efekt utrzymuje się do dwóch lat czyli po zdjęciu aparatu zęby będą się nadawały już do kolejnego zabiegu. Proszę ewentualnie przenegocjowac z ortodontą możliwość wykonania nadbudowy po zdjęciu aparatu, a jeśli to nie bedzie możliwe, można je wstępnie wykonać w nieco jaśniejszym odcieniu, co jednak nie koniecznie musi się zgrać z późniejszym kolorem zębów wybielonych - wtedy pozostaje je wymienić około 7-10 dni po wybielaniu.