Witam , byliśmy u pediatry dziecko dostało antybiotyk amotaks ponieważ miał ostre zapalenie gardła o

1 odpowiedzi
Witam , byliśmy u pediatry dziecko dostało antybiotyk amotaks ponieważ miał ostre zapalenie gardła oraz białe krostki w buzi stracił chęci do jedzenia po antybiotyku przeszły te krostki i ból buzi ale nie w tym rzecz czy z antybiotykiem amotaks mogę podawać dziecku bioaron na apetyt czy jedno z drugim nie może być mieszane ? Chciałam jeszcze zapytać ponieważ po wynikach badan z krwi pani doktor stwierdziła niedokrwistość czy może być to spowodowane infekcja ?? Dodam że dziecko jest niejadkiem warzyw i owoców. Warzywa je tylko w zupach . Sama się stresuje czy to nie szkodzi dziecku ale nie zmuszę go przecież do jedzenia różnych sposobów próbowałam ale to na nic . Pozdrawiam czekam na odpowiedź
Antybiotyk podajemy przez tyle dni , ile zalecił lekarz, choć dobrze, ze objawy juz ustąpiły. Bioaron można podawać w trakcie antybiotykoterapii, chociaż ja bym poczekała do jej skończenia. Aby wypowiedzieć się co do drugiego pytania trzeba by obejrzeć cały wynik: niedokrwistośc może być i przyinfekcyjna i spowodowana niewłaściwą dietą. Takim parametrem , który pomoga różnicować w takich sytuacjach jest m.in. MCV- jeżeli jest on obniżony, to przemawia za tym, że niedokrwistośc rozwija się już od jakiegoś czasu- czyli wynika z niedoboru żelaza a nie z aktualnej infekcji. Niedokrwistośc leczymy preparatami żelaza i witamin , po uzupełnieniu tych składników dziecko często zyskuje lepszy apetyt. W diecie dziecka z niedokrwistością istotne jest najbardziej mięso i wywary mięsne, ryby, ale także zboża pelnoziarniste, warzywa ( buraczki, brokuły itd).