Witam, Chciałabym dowiedzieć się co mam zrobić z moimi dolegliwościami i w ich przypadku do jakiego

3 odpowiedzi
Chciałabym dowiedzieć się co mam zrobić z moimi dolegliwościami i w ich przypadku do jakiego lekarza powinnam się udać.
Zaczynając.. Mam częste napady agresji oraz płaczu i to dosłownie z byle powodu.. Oprócz tego jestem ciągle śpiąca, niestety oprócz snu w nocy to po powrocie do domu momentalnie zasypiam i śpię do wieczora i tak ciągle.. Mam duże problemy z oddychaniem.. Zrobię parę kroków i już dysze, a nie jestem jakoś grubsza.. . Ciągle panikuje I mam ogromne problemy ze stresem.. Wszytsko mnie stresuję.. Ciągle się trzęse I boję wszystkiego... Wszytsko mnie przeraża, bo czuję, że z niczym sobie nigdy nie poradzę.. Boję się wszytsiego.. Boję się nawet wyjść z domu, bo czuję, że zaraz ktoś mnie napadnie.... Mam tego dość, bo to wszytsko mega mnie męczy..
Dzień dobry,
Objawy, które Pani opisuje mogą (ale nie muszą) wskazywać na występujące zaburzenia depresyjne i lękowe mieszane. W Pani sytuacji ważna jest jednak trafna diagnoza od lekarza psychiatry, który również pomoże podjąć decyzję o podjęciu ewentualnej farmakoterapii.
Również pomoc psychologa/psychoterapeuty byłaby bardzo ważna, by zrozumieć szerszy kontekst oraz mechanizmy działania Pani obszarów trudnościowych, a także by podjąć pracę terapeutyczną potrzebną do wprowadzenia zmian.
Proszę zadbać o siebie szczególnie w tym czasie i obserwować swój organizm i myśli towarzyszące Pani na co dzień. Ważne jest również zadbać o obecność bliskich osób oraz by pozwolić się im wspierać.
Pozdrawiam serdecznie i wysyłam dużo siły.
Zofia Szydłowska
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychoterapeutyczna - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam
Aby lepiej zrozumieć Pani problem potrzebne jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu diagnostycznego, opisywane przez Panią objawy mogą być natury psychologicznej, dlatego zalecam udać się do lekarza psychiatry, może zaproponować leczenie farmakologiczne lub może Pani również skorzystać z konsultacji u psychologa, psychoterapeuty i ewentualnie podjąć się terapii. Pozdrawiam
Dzień dobry, by zdiagnozować dokładnie przyczynę występowania wspomnianych objawów należy przeprowadzić z Panią dokładny wywiad. Proponuję pójść na konsultację do psychiatry - prawdopodobnie potrzebna będzie farmakoterapia oraz rozpocząć psychoterapię.
Pozdrawiam Joanna Borowczak