Witam Chciałabym sie dowiedziec czy latwo rozróżnić bąbel z ropa od nadziaslaka? Mam taki problem z

3 odpowiedzi
Chciałabym sie dowiedziec czy latwo rozróżnić bąbel z ropa od nadziaslaka? Mam taki problem ze jestemz corka w chinach i juz od dłuższego czasu corka(6 Lat) ma dosc duzego babla na dziasle nad gorna 5. Bąbel ten nie boli i jest koloru bordowego. Dentysta odrazu stwierdził ze to ropa i kazal otworzyc wczesniej zaplanowanego zeba. Niestety bąbel jak byl tak nadal jest a corka juz byla na 3 wizyci na ktorej po raz drugi miala czyszczonego zeba kanałowo bo tak niby trzeba zrobic zeby bąbel zniknął... corka strasznie cierpi jak jej czyści tego zeba a dentysta twierdzi ze jescze z 5 razy bedzie trzeba to powtórzyć, juz nie moge patrzec jak corka cierpi???? a na domiar mam obawy czy to jej kanałowe czyszczenie wyleczy tego babla?
Wiec mam takie pytanie czy po otwarciu zeba bąbel z ropa powinien szybko zniknac ?Czy tak jak mowi dentysta trzeba przeleczyc kanałowo a wtedy bąbel zniknie?
Witam. Z opisu wygląda to jak ropień przyzębny, który zazwyczaj po otwarciu i leczeniu kanałowym znika. Kiedy jest oporny na leczenie tak jak w przypadku Pani córki, zalecam usunięcie zęba mlecznego.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Nadziąślak jest twardym przerostem w kolorze dziąsła bez żadnej zawartości.U córki jest ropień pochodzenia zębowego a nie ropień parodontalny,dlatego jedynym skutecznym sposobem jest leczenie kanałowe zęba.Tyle wizyt nie powinno być konieczne chyba,że utrzymuje się cały czas obfity wysięk z kanału.Można wypełnić kanał preparatem na bazie wodorotlenku wapnia na okres do 3 miesięcy i w momencie zniknięcia ropnia - wypełnienić ostatecznie kanał.
Tak, najczęściej można je łatwo odróżnić. Jeżeli jest ropa to na pewno nie jest to nadziąślak, a ropny stan zapalny.

Tkanka nerwowa w takim zębie uległa zapewne już rozkładowi, więc podejrzewam, że cierpienie dziecka nie wynika z bólu, a raczej ze stresu psychicznego. Proszę rozważyć leczenie w sedacji wziewnej, co może też zmniejszyć liczbę wizyt. Taka duża liczba wizyt proponowana przez lekarza nie jest typowa i podejrzewam, że wynika z tego, że ma problem z leczeniem tego zęba z uwagi na brak współpracy dziecka. Są to moje domysły, jeżeli Pani jest obecna przy zabiegu, to zapewne widziała Pani, czy dziecko współpracuje z lekarzem (otwiera buzię, nie rusza się itd.).

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.