Witam, chlopak lat 29 z hiperurykemią, stężenie mocznika 7,4 . Zacząłem sie leczyć domowymi sposobam

4 odpowiedzi
Witam, chlopak lat 29 z hiperurykemią, stężenie mocznika 7,4 . Zacząłem sie leczyć domowymi sposobami, czyli oczyszczam organizm pijac rano wode z cytryna na czczo, pije koktajle z przepisów znalezionych w internecie, ograniczam mieso jednak nie całkowicie, czy dobrze robie?
Dzień dobry! Picie wody około 3 litrów dziennie jest wskazane .
Oprócz ograniczeń spożycia mięsa ważnym jest ograniczenie spożycia cukrów prostych, sodu, alkoholu. Dietetyk ułoży dla Pana dietę niskopurynową i wyjaśni jakie produkty mogą wywołać atak tej choroby .

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam! W przypadku leczenia hiperurykemii bardzo ważny jest dobór produktow w diecie i ich obróbka kulinarna. Specjalista poinformuje Pana na co jeszcze zwrócić uwagę w planowaniu posiłków oraz wyszczególni produkty
z wysoką zawartościa puryn.

Witam, woda minimum 3 litry, może być z cytryną tak jak Pan napisał. Ograniczenie nie tylko mięsa ale i innych źródeł białka. Dieta niskopurynowa jest niezbędna. Niezwykle ważne jest żeby nie jadł Pan sosów i zup na wywarach mięsnych. Ważne są również poziomy sodu, potasu i fosforu. Proszę zrobić badania laboratoryjne i sprawdzić poziom. Obróbka kulinarna bardzo istotna, co i jak przygotować. Służę pomocą również on-line.
Pozdrawiam
Olga Kapinos
Dobry Dietetyk
Dzień dobry,
W diecie należy ograniczyć puryny, unikać wywarów mięsnych, kostnych. Podaż płynów powinna być na poziomie 3 litrów. Bardzo ważne jest ograniczenie alkoholu, w szczególności piwa, nawet bezalkoholowego. Wspomagająco można pić sok z żurawiny 100% w zalecanych przez producenta ilościach. Pomoże to w usuwaniu puryn z organizmu.
Zapraszam na konsultację, specjalizuję się w diecie w dnie moczanowej i hiperurykemii.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.