Witam, chodzi o 5 miesięczne niemowlę. Na początku mając kilka tygodni dziecko dostawało zwykłe mlek

1 odpowiedzi
Witam, chodzi o 5 miesięczne niemowlę. Na początku mając kilka tygodni dziecko dostawało zwykłe mleko modyfikowane początkowe oraz mój pokarm . Z czasem pojawiła się alergia, która wystąpiła na policzkach. Pediatra stwierdził, ze wystąpiła skaza białkowa i przepisał specjalne mleko, ja też ograniczyłam nabiał. Po 4 miesiącach został wykonany test z krwi czy nadal dziecko ma alergie. Z testu wyszło <0,15 czyli klasa 0. Próbowałam wprowadzić nowe mleko ( 1 posilek nowe mleko reszta karmienia poprzednie mleko).Niestety po podaniu nowego mleka po 3 godzinach dziecko zaczęło wymiotować. Wymiotowało co jakiś czas aż do wieczora.
I teraz moje pytanie, w jaki sposób spowrotem wprowadzić zwykłe mleko modyfikowane po tych 4 miesiącach przerwy? Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedź.
Być może taka reakcja dziecka jest przypadkowa- ani nie było takich objawów wcześniej, wyniki też są dobre- może to kwestia innego smaku mieszanki? Za dużej ilości? Proponuję przez kilka dni dawać mleko dotychczasowe . Prowokacja pokarmem podejrzanym to stopniowe zwiększanie ilości w diecie. Przy takich objawach podajemy bardzo niewielką ilość- tylko 1 miarkę na butelkę dziennie, mieszając z dotychczasowym mlekiem. Potem zwiększamy ilość- co 2 dzień po miarce. Jeżeli nic się nie dzieje to można potem zwiększać szybciej- np. mieszać pół na pół w każdym posiłku. Natomiast od razu chciałam uczulić na fakt, że pomimo dobrych badań dodatkowych wiele dzieci jednak reaguje burzliwie na próbę podania normalnego mleka/ czy innego produktu, na który reagują alergicznie. Wówczas przedłuża się czas karmienia mieszanką mlekozastępczą o kolejne miesiące i dopiero po takim czasie podejmuje próbę "prowokacji". Najlepiej skonsultować się ze swoim lekarzem- ktoś musi podjąć decyzję o dalszym wypisywaniu recept na mleko, które maluch powinien na razie dostawać.