Witam co to znaczy jesli zadalem przyjacielowi dlaczego nie ma humoru odpisal mi ze nie ma czasu na

4 odpowiedzi
Witam co to znaczy jesli zadalem przyjacielowi dlaczego nie ma humoru odpisal mi ze nie ma czasu na przekazywanie emocji ?
Dzień dobry. Być może kolega potrzebuje sporo zaangażowania i czasu aby opowiedzieć o swoich emocjach . Możliwe, że problem przez który nie ma homoru jest związany z jakąś dłuższa historia oraz wieloma , trudnymi emocjami . Prawdopodobnie w momencie zadania tego pytania, nie był w gotowości czasowej aby odpowiadać szczerze na zadane pytanie . Należy pamiętać, że dzielenie się swoimi emocjami nie każdemu przychodzi z łatwością. U niektórych wiąże się to z dłuższym przemyśleniem sytuacji aby należycie przedstawić ją drugiej osobie.

Dzień dobry,

prawdopodobnie tylko kolega, który udzielił takiej odpowiedzi wie jaka była intencja takiego komunikatu. Pytanie jak Pan odebrał te jego odpowiedź, co ona w Panu wywołała. Mogę jedynie hipotezować, że być może nie chciał o tym rozmawiać, albo nie był gotowy, albo jest mu trudno o tym rozmawiać, albo nie ma czasu bo jest pochłonięty czymś innym w tym czasie. Czasami na pewne pytania nie ma prostej odpowiedzi. Myślę też, że nie ma co nalegać na wyjaśnienie z jego strony, czasami wystarczy zaakceptować to, że tak właśnie jest, aczkolwiek domniemuje i rozumiem, że jego odpowiedź jakoś Pana poruszyła bądź zaciekawiła. Wiele też zależy od szerszego kontekstu w którym padło to pytanie i ta odpowiedź, od kontekstu Waszej relacji, i kontekstów indywidualnych.

Pozdrawiam serdecznie
Patryk Czyż
Dzień dobry, nie każdy potrafi mówić o swoich emocjach. Pisać o nich też może być trudno. Bywa też, że zanim zacznie się mówić o tym co się przeżywa potrzebna jest odwaga i przemyślenie tego co chce się powiedzieć. Ważne jest też zaufanie do osoby z którą chce się dzielić przeżyciami. Czasem wystarczy powiedzieć, że jest się obok.
Pozdrawiam
Dzień dobry, trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Może kolega był czymś zajęty i odpowiedział na szybko a może kolega ma trudności w wyrażaniu swoich emocji. Warto porozmawiać szczerze z kolegą i zapytać się o to. Może się okazać, że inny przekaz mógł mieć kolega a inaczej zupełnie ty to odebrałeś. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia