Witam, Córeczka (3 lata) bardzo często kiedy koloruje, zamalowuje postaciom oczy i usta, najczęści

3 odpowiedzi
Witam,
Córeczka (3 lata) bardzo często kiedy koloruje, zamalowuje postaciom oczy i usta, najczęściej czarną bądź czerwoną kredką, kiedy ją o to zapytałam, powiedziała, że to dlatego, że są piękne. Dziwnie jednak przegląda się kolorowankę z miłymi, sympatycznymi zwierzątkami, które mają oczy i usta zamalowane i nic oprócz tego. Czy jest to powód do zmartwienia czy Córka doświadcza jakiś lęków? Może za dużo bajek? Stosujemy youtube kids, ale sama widziałam, że nie zawsze są tam treści odpowiednie dla dzieci.
Szanowna Pani,
dziewczynka jest jeszcze bardzo mała. Dzieci w tym wieku dużo eksperymentują i czasem nie potrafią wytłumaczyć dlaczego te kolory im się podobają. Przeżywają bardzo dużo różnorodnych i silnych emocji, które szybko się pojawiają, ale równie szybko mogą zniknąć lub zamienić się w inne. Trzylatki uzewnętrzniają to co czują w postaci krzyku, słowach i ruchu. Dziewczynka może przeżywać lęk, co jest też rozwojowe. Wszystkie mocje są nam potrzebne, a dziecko z czasem uczy się regulacji emocji. Warto przyjrzeć się funkjonowaniu dziecka na codzień, czy dobrze śpi, czy bawi się z dziećmi, czy chętnie chodzi do przedszkola. Jeżeli będzie się Pani czuła nadal zaniepokojona warto udać się spotkanie z psychologiem.

Pozdrawiam serdecznie

Witaj! Zrozumiałem, że martwisz się o zachowanie swojej córeczki podczas kolorowania i chciałbyś wiedzieć, czy może to być powodem do niepokoju lub czy Twoja córka doświadcza jakiegoś lęku.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każde dziecko jest inne i reaguje na różne rzeczy w swoim własnym tempie i stylu. Jednakże, jeśli Twoja córka nie wykazuje żadnych innych objawów lęku lub stresu, takich jak zmienność nastroju, trudności w zasypianiu, zmiany w zachowaniu lub apetycie, itp., to prawdopodobnie nie ma powodu do niepokoju.

Jednak, jeśli nadal się martwisz o to zachowanie, może warto porozmawiać o tym ze specjalistą ds. rozwoju dziecka. Ja Polecam Alinę - Alina Kyselova. Ona pomoże Ci zrozumieć, czy to zachowanie jest normalne i zdrowe dla wieku Twojej córki, czy też potrzebna jest dalsza obserwacja.
Co do oglądania treści wideo na YouTube Kids, ważne jest, aby zawsze monitorować, co Twoje dziecko ogląda i wybierać treści odpowiednie dla wieku. Warto również rozmawiać z dzieckiem na temat tego, co ogląda i dlaczego niektóre treści są odpowiednie, a inne nie. To pomoże Twojej córce zrozumieć, co jest dla niej bezpieczne i co powinna unikać.
W każdym razie, najważniejsze jest, abyś w dalszym ciągu rozmawiał z Twoją córką i starał się zrozumieć jej zachowanie. Pamiętaj, że dzieci w wieku 3 lat są bardzo wrażliwe na emocje i potrzebują dużo miłości i wsparcia. :))))
Dzień dobry najlepiej dla dzieci w wieku 3 lat jeszcze nie dawać za dużo bajek lub wogóle bo to wpływa negatywnie na wiele aspektów życia dziecka. Co do kolorowania córka jest jeszcze mała i może mieć taki etap rozwojowy a jak nadal będzie to Panią niepokoić lub nadal córka będzie w taki sposób kolorować to można się skonsultować z psychologiem.