Witam, córka skończone 11 miesięcy, od bardzo długiego czasu ma zatwardzenie. Robi kupki co 2-3 dni,

1 odpowiedzi
Witam, córka skończone 11 miesięcy, od bardzo długiego czasu ma zatwardzenie. Robi kupki co 2-3 dni, ale są one bardzo twarde, zbite i suche. Córka bardzo przy tym płacze. Pije mleko NAN Optipro Plus 2, jest to jej podstawowe jedzenie, a do tego cały czas jest rozszerzana dieta, podajemy jak najwięcej warzyw i owoców, oraz innych płynów niż mleko, ale kupki cały czas są takie same. Czy to możliwe, że to od mleka? Czy warto teraz zmienić mleko na inne? Podawałam córce Espumisan 100, probiotyki, laktukoze - zalecone przez lekarza rodzinnego, ale nic się nie zmienia. Bardzo szkoda mi córki jak tak płacze i się męczy. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi, pozdrawiam!
Jeżeli dziecko w tym wieku "od bardzo długiego czasu" ma zaparcie to wymaga diagnostyki. Czy dziecko prawidłowo rośnie- czyli czy dobrze przybiera na wadze? Czy wykonywano badania podstawowe wraz z oznaczeniem poziomu TSH? Czy było wykonywane USG j brzusznej? Czy próbowano pomóc dziecku opróżnić jelito za pomoca wlewek doodbytniczych i jednocześnie stosowano leki rozlużniające stolec - typu laktuloza lub makrogole np. dicopeg? Podawanie tylko laktulozy "od góry", kiedy "na dole" dziecko jest zablokowane zwykle nie daje rezultatu... Czy dziecko było badane przez chirurga dziecięcego? PRoponuję poprosić lekarza rodzinnego o skierowania na badania oraz do chirurgia dziecięcego...