Witam, czasami podczas rozmowy, tak dziwnie mnie zatyka, że ciężko mi coś powiedzieć. Jak ktoś do mn

1 odpowiedzi
Witam, czasami podczas rozmowy, tak dziwnie mnie zatyka, że ciężko mi coś powiedzieć. Jak ktoś do mnie przyjeżdża, to tak myślę o tym, że mam się przywitać, że też mnie zatyka, że nie mogę nic powiedzieć na przywitanie. Chciałbym się dowiedzieć czego to może być wina, do kogo się zgłosić z takim problemem?
Bardzo dobrze, że podjęłeś decyzję o podzieleniu się tym doświadczeniem. To, że odczuwasz zatkanie podczas rozmowy, może być związane z różnymi czynnikami. Trudno udzielić konkretną odpowiedź, nie znając kontekstu i szczegółów. Zaczęłabym od zastanowienia się od jak dawna tego doświadczasz, czy zatkanie występuje tylko w sytuacjach społecznych, czy może również w innych obszarach życia. Przemyślenie, czy może to być związane z lękiem społecznym, niską pewnością siebie czy może jakimś wcześniejszym doświadczeniem, mogłoby być pomocne.

Jeśli zauważasz, że problem ten wpływa na różne dziedziny Twojego życia, warto skonsultować się z doświadczonym psychoterapeutą. Może to być terapeuta indywidualny, który pomoże Ci zgłębić te uczucia i zrozumieć, skąd się biorą. Jeśli zatkanie jest związane z sytuacjami społecznymi, psychoterapeuta może pracować z Tobą nad zwiększeniem pewności siebie, umiejętnościami społecznymi i radzeniem sobie z lękami.

Pamiętaj, że podejście do psychoterapii jest indywidualne, więc ważne jest znalezienie specjalisty, z którym czujesz się komfortowo i bezpiecznie. Jeśli potrzebujesz wsparcia, warto także rozmawiać z bliskimi lub przyjaciółmi, którzy mogą być dla Ciebie wsparciem w trudnych chwilach.