Witam. Cztery dni temu mąż miał punkcję wodniaka jądra. /200ml płynu/. Jądro jest nadal spuchnięte i

2 odpowiedzi
Witam. Cztery dni temu mąż miał punkcję wodniaka jądra. /200ml płynu/. Jądro jest nadal spuchnięte i twarde. Czy to normalne po punkcji? Jak długo będzie utrzymywać się opuchlizna?Czy to normalne, że nie podano antybiotyku? Jakie są wskazania na czas rekonwalescencja? Z góry dziękuję za, odpowiedź.
W dzisiejszych czasach punkcję wodniaka jądra wykonuje bardzo rzadko. W zasadzie w przypadku bardzo nasilonych objawów, celem tymczasowego zmniejszenia ucisku, gdy zabieg operacyjny już został zaplanowany. Wodniak po punkcji nawróci w 99% przypadków.
Do punkcji nie ma potrzeby podawania antybiotyku

Proponuję szybko zweryfikować sytuację w USG moszny, być może wytworzył sie krwiak skoro moszna jest wciąż spuchnięta i twarda. Po punkcji skóra powinna się zapaść. Nawrót wodniaka w 4 dni to za szybko, faktycznie nawracają, ale raczej w ciagu miesięcy. Zalecenia to unikanie wysiłków fizycznych kilka dni, ale w tym przypadku sugeruję sprawdzić czy wszystko jest w porządku.