Witam, czy kaszel mokry, katar i jakby chrypka mogą być powodem ząbkowania? Wiem, że przy ząbkowani

1 odpowiedzi
Witam, czy kaszel mokry, katar i jakby chrypka mogą być powodem ząbkowania?
Wiem, że przy ząbkowaniu wytwarza się nadmiar śliny w wyniku czego jakaś ilość spływa po tylnej ścianie gardła w efekcie czego zostaje pobudzony ośrodek kaszlu, ALE u dziecka kaszel jest aż duszący, wiemy też że ma powiększone migdałki, zaczerwienione gardło i delikatne szmery. Zastanawiam się czy to właśnie nie jest przez zęby które wychodzą i czy wyżej wymienione objawy przeszły by bez brania antybiotyku? Proszę o odpowiedź
Kaszel mokry czy chrypka nie moga być POWODEM ząbkowania. Ząbkowanie jest naturalnym procesem, związanym z rozwojem dziecka. Nie można udzielić sensownej odpowiedzi w sytuacji, gdy tak nie konretnie jest napisane pytanie. W jakim wieku jest dziecko? Od kiedy utrzymują się objawy? rozumiem, ze było badane przez lekarza, który stwierdził powiększone migdałki, czerwone gardło ( to nie sa objawy typowe dla ząbkowania, duszący kaszel, szczególnie w atakach tez nie) i "delikatne szmery"- nie wiadomo, czy chodzi o furczenia nad oskrzelami czy o szmery nad sercem...?? Lekarze wiedzą o objawach ząbkowania i o tym, że ślina może "drażnić ośrodek kaszlu". Jeżeli lekarz zapisał antybiotyk to sugeruję leczyc dziecko zgodnie z zaleceniami.