Witam, czy leki przeciwhistaminowe 2 generacji wpływają na zwiększenie łączenia się histaminy z rece

3 odpowiedzi
Witam, czy leki przeciwhistaminowe 2 generacji wpływają na zwiększenie łączenia się histaminy z receptorami H3 co może skutkować negatywnie na stan psychiczny, czy raczej pozytywnie oddziałują na psychikę?
Po zabiegu hirudoterapii mam zaburzenia lękowe i nerwicę a zabieg ten wiąże się z wprowadzeniem do organizmu histaminy.
Dzień dobry,

proszę o kontakt z lekarzem psychiatrą. Jest to specjalista, który szczegółowo wyjaśni Pani/Panu działanie leków. Poinformuje również o działaniach niepożądanych.

Łączę wyrazy szacunku
Wojciech Tylek

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Leki przeciwhistaminowe 2 generacji, takie jak loratadyna, fexofenadyna i cetiryzyna, są zwykle dobrze tolerowane i nie powodują działań ubocznych na psychikę u większości osób. Jednakże, jak każdy lek, mogą powodować działania niepożądane u niektórych pacjentów, w tym zmęczenie, senność i problemy z koncentracją, które mogą wpłynąć na stan psychiczny. Ponadto, leki te mogą wpływać na metabolizm histaminy, ale nie wiadomo, czy wpływ ten może prowadzić do negatywnych skutków na psychikę.

Co do wprowadzenia histaminy przez zabieg hirudoterapii, istnieją niejasności co do wpływu histaminy na układ nerwowy i na psychikę. Histamina jest naturalnie występującą substancją w organizmie, która pełni wiele funkcji, w tym reguluje reakcje alergiczne i zapalne. Jednakże, istnieją badania, które sugerują, że nadmierna ilość histaminy może wpłynąć na stan psychiczny, a zwłaszcza na pogorszenie objawów lękowych i depresyjnych. Z tego powodu, jeśli obawiasz się, że zabiegi hirudoterapii i/lub leki przeciwhistaminowe mogą wpłynąć negatywnie na Twoje samopoczucie psychiczne, warto skonsultować się z lekarzem.
Dzień dobry. Leki antyhistaminowe II generacji nie mają wpływu na pozostałe receptory, słabo przechodzą też przez barierę krew-mózg, niemniej jednak warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który ma możliwość większego wglądu w sytuację. Pozdrawiam serdecznie

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.