Witam, czy mogę poprosić psychologa o zwrot pieniędzy za wizytę w przypadku, gdy mi nie pomógł, tylk

3 odpowiedzi
Witam, czy mogę poprosić psychologa o zwrot pieniędzy za wizytę w przypadku, gdy mi nie pomógł, tylko sprawił, że objawy się nasiliły?
Dzień dobry. Myślę że nie bo usługa została wykonana. A naturalnym jest że objawy często nasilają się gdy się jest w relacji terapeutycznej i trzeba o tym rozmawiać, pozdrawiam

Psycholog nigdy nie zagwarantuje poprawy, Jeżeli była to tylko jedna wizyta, być może potrzebuje Pani/Pan więcej spotkań, aby móc poradzić sobie z problemem. Rzadko jest tak, aby jedna rozmowa wystarczyła. W procesie terapeutycznym, nasilenie objawu jest często czymś naturalnym, w niektórych nurtach terapeutycznych występuje nawet jako element pożądany. Jeżeli trafił/a Pan/Pani na niekompetentną osobę, a tak również bywa, trzeba niestety pogodzić się ze stratą pieniędzy i szukać pomocy u kogoś bardziej Pani/Panu odpowiadającego. Pozdrawiam serdecznie, Dominika Zachciał
Dzień dobry, tak i w procesie terapeutycznym, jak i farmakologicznym, początek pracy może nasilać objawy. Tym ważniejsze jest, aby pozostać pod stałą opieką specjalistów. Jednakże, jeśli Pan/Pani nie ma zaufania do psychologa, u którego odbyła się wizyta, można podejść do sprawy w przynajmniej 2 kierunkach - 1) skontaktować się z psychologiem, poinformować o zaostrzeniu objawów i otwarcie powiedzieć o tym, co Panu/Pani nie odpowiada w kontakcie z psychologiem. 2) Znaleźć innego psychologa.
Proszę jednak pamiętać, że otwarta komunikacja da Panu/Pani szanse na budowanie lepszej relacji z terapeutą lub upewnienie się, że chce Pan/Pani pracować z kimś innym. Życzę powodzenia w uzyskaniu odpowiedniej pomocy!