Witam czy przy otyłości z nadczynnością tarczycy mogę chcąc się odchudzić przyjąć lek Sibutraminę 20

10 odpowiedzi
Witam czy przy otyłości z nadczynnością tarczycy mogę chcąc się odchudzić przyjąć lek Sibutraminę 20mg
Dzień dobry,

zawsze zachęcam pacjentów do redukowania masy ciała bez farmakoterapii. Przy niedoczynności tarczycy, która jest prowadzona prawidłowo przez endokrynologa moi podopieczni bardzo ładnie się odchudzają - ok. 1kg/tydzień.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
Najbardziej skuteczna metodą redukcji masy ciała jest zmiana nawyków żywieniowych, deficyt energetyczny oraz umiarkowana aktywność fizyczna. Powyższe elementy składają się na trwałą zmianę stylu życia, która jest niezbędnym elementem warunkującym zdrowie oraz zdrową, trwałą utratę masy ciała.

pozdrawiam serdecznie
Kamila Seifert-Jędrzejczak
Dzień dobry, z reguły zawsze zachęcam pacjentów do redukowania masy ciała bez korzystania z farmakoterapii lub suplementów, których jakość na rynku jest często niebadana. Schorzenia tarczycy prowadzone przez endokrynologa w prawidłowy sposób nie powinny mieć wpływu na proces odchudzania.
Dzień dobry, proszę zacząć od zmiany nawyków żywieniowych oraz włączenia aktywności fizycznej. Włączyć deficyt kaloryczny i spróbować na początek bez Sibutraminy.
Dzień dobry, zachęcam do redukcji masy ciała bez farmakoterapii. Już sama zmiana nawyków żywieniowych może przynieść świetne rezultaty :) Pozdrawiam, Zuzanna Dąbkowska
Nie jest zalecane stosowanie sibutraminy w przypadku nadczynności tarczycy, ponieważ sibutramina działa poprzez zwiększanie stężenia neuroprzekaźników w mózgu, co może prowadzić do zwiększenia aktywności tarczycy.

Jeśli chcesz schudnąć, ważne jest, aby skonsultować się z dietetykiem, który pomoże Ci opracować odpowiedni plan żywieniowy. Pamiętaj, że dieta nie musi być restrykcyjna i nie musisz rezygnować z ulubionych produktów chcąc zmniejszyć swoją masę ciała.

Pozdrawiam
mgr Klaudia Ułamek
Dietetyk kliniczny, psychodietetyk Częstochowa oraz online
Dzień dobry, najskuteczniejsza redukcja masy ciała to aktywność i odpowiednie żywienie bez farmakoterapii, która działa, jeśli się ją stosuje odstawiasz leki problem powraca nie wspominając już o ewentualnych skutkach ubocznych
Dzień dobry, w celu redukcji masy ciała należy skupić się na dotychczasowych nawykach żywieniowych, skonsultować je z dietetykiem i podjąć odpowiednie działa w celu dostosowania modelu żywienia do indywidualnych potrzeb. Takie działanie ma większe szanse na redukcję masy ciała i utrzymanie wypracowanych efektów na dłużej.

Wystarczy zdrowa dieta dostosowana do Pani dolegliwości na początek. Tarczycę powinno atakować się od środka. Zapraszam na konsultację.
Dzień dobry, z farmakoterapią owszem można uzyskać pożądany efekt, jednakże nie uczy to zdrowych nawyków żywieniowych. Przyjmując leki skupiamy się tylko na nich, bez aspektów żywieniowych, co po skończonej farmakoterapii może doprowadzić do powrotu poprzedniej bądź nawet do zdecydowanie zwiększonej masy ciała. Ważnym aspektem przy otyłości oraz nadczynności jest prawidłowo zbilansowana dieta (w tym przypadku redukcyjna), regeneracja oraz aktywność fizyczna. W ten sposób nauczy się Pani prawidłowych nawyków żywieniowych i dzięki temu zredukuje Pani masę ciała, poprawi swoje samopoczucie oraz utrzyma swoją wymarzoną sylwetkę. Pozdrawiam.

Eksperci

Jarosław Górnicki

Jarosław Górnicki

Alergolog

Warszawa

Grzegorz Mąkosa

Grzegorz Mąkosa

Lekarz rehabilitacji medycznej, Ortopeda

Łódź

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Dorota Kardas - Sobantka

Dorota Kardas - Sobantka

Alergolog, Pediatra

Łódź

Krzysztof Buczyłko

Krzysztof Buczyłko

Alergolog

Łódź

Iwona Królik

Iwona Królik

Alergolog, Pulmonolog

Lublin

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 20 pytań dotyczących usługi: otyłość
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.