Witam,czy spięte , twarde.miesnie barków mogą.miec wpływ na mięśnie piersiowe większe? Dodatkowo mię

3 odpowiedzi
Witam,czy spięte , twarde.miesnie barków mogą.miec wpływ na mięśnie piersiowe większe? Dodatkowo mięśnie szyi po obu stronach, bardziej po prawej. Bardziej boli mnie po prawej stronie, ale lewa też się odzywa. Już nie wiem co mam robić. Jak się poruszam to jest ok,ale wraca. Rezonans kręgosłupa szyjnego i piersiowego nic szczególnego nie wykazaly. Zmiany zwyrodnieniowe niewielkie. Neurolog mówi,że to od tego mnie nie boli. Proszę powiedzieć co mogę z tym zrobić? Czy da się to jakoś wyleczyć?
Dzień dobry, napięcia mięśniowe bardzo często pełnią funkcję wtórną, tzn. napinają się, żeby np. coś chronić itd. Dodatkowo poszczególne mięśnie działają jak "trybiki" w długich łańcuchach mięśniowych, więc tak - jak najbardziej napięcie jednych może wpływać na inne. Natomiast na tym etapie są to tylko domysły. Polecam udać się na wizytę stacjonarną do fizjoterapeuty, który oceni całość sylwetki, organizmu i potwierdzi/zaprzeczy, temu co tutaj napisałem oraz pomoże usunąć ból. Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę!

Regularna współpraca z fizjoterapeutą oraz stosowanie zaleceń w codziennym życiu powinny przynieść rezultaty. Pozdrawiam!
Dzień dobry, proszę udać się do fizjoterapeuty. To moim zdaniem najkrótsza droga aby pacjent dowiedział się o odpowiedzi na zadawane przez niego pytania.