Witam. Czy zabiegi ARPwave mogą pomóc w leczeniu niewielkich wypuklin, przepuklin(z rezonansu wynika

2 odpowiedzi
Witam. Czy zabiegi ARPwave mogą pomóc w leczeniu niewielkich wypuklin, przepuklin(z rezonansu wynika że nieoperacyjne) wzmacniając mięśnie przykręgosłupowe? Wykonujący te zabiegi mówią, że po 10 zabiegach mięśnie powinny się na tyle rozciągnąć, że kręgi nie będą naciskać na przepuklinki i powinien zostać długotrwały efekt. Wiek pacjenta 52lata.
Dzień dobry,
Ktoś użył albo daleko idącego skrótu myślowego albo nie do końca wiedział, co chce powiedzieć. Problem powstawania przepuklin nie jest związany z "nierozciągniętymi" mięśniami, czy "naciskiem kręgów na przepuklinki". Choroby degeneracyjne krążka międzykręgowego związane są w głównej mierze ze stylem życia pacjenta. Praca w wymuszonych pozycjach, długotrwałe siedzenia, brak aktywności fizycznej- to są czynniki wywołujące te schorzenia. W związku z tym każda próba odejścia od tego modelu może dać pozytywne efekty- jak np wprowadzenie ćwiczeń wzmacniających. Zabiegi fizykoterapii mogą (np. poprzez redukcję bólu) ułatwić pacjentowi podjęcie bardziej aktywnego trybu życia- a to jest kluczowe w skutecznym leczeniu tego schorzenia.
Pozdrawiam,
Dominik Zakrzewski

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Nie tylko mięśnie wpływają na stan dysków czy ogólnie kręgosłupa, a co jeśli jakiś/aś narząd/tkanka jest unerwiony/a z danego segmentu i stymuluje to miejsce bólowe, czyli nie zawsze problem jest z kręgosłupa na obwód, a może być od jakiejś tkanki do kręgosłupa. Nie znajdując źródła bólu, a często kilka tkanek bodźcuje miejsce objawów, to liczy się na szczęście, a potem zdziwienie, że 3 osobom pomogło, a np. 2 nie, a robili to samo. Tak samo najpierw wzmacnianie, a potem napisano, że rozciąganie, to co w końcu ma tam być robione ;] Proszę pamiętać, że jeśli opis problemu czy sytuacji jest nie jasny, to ciężko napisać coś konkretnego, oraz że każdy przypadek jest indywidualny, w naszym organizmie jest tyle tkanek, że jak przyjdą dwie osoby np. z bólem lędźwi, to jedna osoba może mieć problem od jelit, a inna od np. stopy/blizny/macicy itp

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.