Witam, dnia 14.01 o godzinie 11:30 poszedłem na wymaz C19 zapiekło w nosie jakby coś było na tym pat

3 odpowiedzi
Witam, dnia 14.01 o godzinie 11:30 poszedłem na wymaz C19 zapiekło w nosie jakby coś było na tym patyczku... Godzina 16:00 poczułem straszny lęk w nocy miałem drgawki mrowienie w głowie. Nie mogłem zasnąć miałem katar. Drugiego dnia brak smaku i węchu straszne odrealnienie, piłem melisę brałem D3 wit C i B. 7.02 wróciłem do pracy dalej mam brak smaku węch wrócił + czuję się inaczej niż było przed nie wiem jak to opisać, inaczej widzę?
Proszę o pomoc/Informacje czy to przejdzie czy może to zostać. Przyznam się że jak poczułem lęk zacząłem czytać co robi C19 w mózgu... I dalej się bałem itd
Zapiec mogło podrażnienie patyczkiem, a lęki w dzisiejszych czasach to prawdziwy problem. Warto się tym zająć.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
przy Covid 19 utrata węchu i smaku nie trwa długo i zwykle wraca stopniowo. Jest pan czujny, więc gdyby działo się coś niepokojącego na pewno pan to zauważy Wtedy proszę udać się do lekarza. W lęku skutecznie pomaga terapia :)
Życzę dużo zdrowia i spokoju!
Dzień dobry, To, co Pan opisuje, może być wynikiem przeżytego stresu i lęku związanego z COVID-19 oraz samym testem. Objawy takie jak brak smaku, węchu, uczucie odrealnienia, drgawki czy mrowienie mogą być zarówno konsekwencją infekcji wirusowej, jak i reakcji psychicznej na stres związany z chorobą i jej możliwymi konsekwencjami. To normalne, że po tak intensywnym przeżyciu mogą pojawić się obawy i niepokój, które mogą wpływać na Pana samopoczucie.

Warto wiedzieć, że objawy, które Pan doświadcza, mogą z czasem ustąpić, szczególnie jeśli dotyczą one psychosomatycznych reakcji na stres. Jednakże, jeśli objawy utrzymują się i wpływają na Pana codzienne funkcjonowanie, może być pomocne skonsultowanie się z lekarzem lub psychologiem, aby ocenić sytuację i omówić możliwe sposoby wsparcia.

Jeśli lęk nadal Panu doskwiera, terapia może pomóc w zrozumieniu tych odczuć i znalezieniu sposobów na ich złagodzenie. Ważne jest, aby nie zostawać z tym samemu i szukać wsparcia, kiedy tego potrzebuje Pan.

Proszę pamiętać, że zrozumienie tego, co się dzieje, jest pierwszym krokiem do poprawy samopoczucia. Pozdrawiam serdecznie

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.