Witam, do wizyty mam jeszcze sporo czasu, jednak zastanawia mnie na co mogą wskazywać moje objawy i

2 odpowiedzi
Witam, do wizyty mam jeszcze sporo czasu, jednak zastanawia mnie na co mogą wskazywać moje objawy i czego mogę się spodziewać. Odczuwam bóle w okolicy biodra - najbardziej w pachwinie na samej górze (ból nasila się podczas wahadła przedniego oraz przez całą długość kontaktu z podłożem podczas biegu. W truchcie występuje on od razu lub pojawia się po minucie, natomiast w sprincie czuję go od pierwszego kroku), boli też gdy ściskam do siebie uda. Jeśli chodzi o ćwiczenia przywodzicieli to dziwna sprawa, bo przy niektórych mnie mocno boli a po innych mam dużą ulgę. oprócz tego czuję ból biodora z przodu, w okolicach górnych przyczepów mm przywodzicieli, grzebieniowego, krawieckiego (najbardziej krawiecki albo biodrowo lędźwiowy) itp. Boli mnie to tylko gdy chodzę (gdy biegam to niezbyt) i tylko w fazie kontaktu z podłożem w fazie odepchnięcia od ziemii, gdy noga jest już z tyłu środka ciężkości zarówno podczas odpchania oraz kiedy zaczynam już przenosić tą nogę do przodu. Nigdy nie miałem typowych objawów rwy kulszowej o których można usłyszeć na internecie, żadnego promieniowania do kończyny dolnej, ból jest miejscowy - lecz warto chyba wspomnieć, że średnio raz w miesiącu mam 1-2 dniowe bóle krzyża - te ustępowały natychmiast po rozciągnięciu okolicy pasma biodrowo-piszczelowego i pośladka oraz pracy nad mobilnością rotacji wewnętrznej, gdzie mam duże braki, potem wracały po 30 minutach, ale ostatecznie i tak znikały na długo przy częstej pracy (robiłem te rozciągania nawet 10x dziennie), potem tak jakoś z lenistwa nie robiłem tych ćwiczeń i wracało po miesiącu, ale robiłem te ćwiczenia i znowu puszczało, od tygodnia robię te ćwiczenia codziennie ale bardzo mało intensywnie. To miejsce uda boli czasem gdy chodzę,zwłaszcza jeśli wcześniej długo siedziałem. Jeśli chodzi o ból pachwiny to pomagają mi pewne ćwiczenia z filmu na YT o nazwie ''Hip Impigement treatment'', gdzie pan w czerwonej koszulce rozpychał biodra rękoma - chyba chodziło o przemieszczanie panewki żeby nie powstawał konflikt panewkowo-udowy czy coś, ale nie jestem pewiem jednak ćwiczenia od razu przynosiły lekką ulgę - pachwina nie bolała w ogóle podczas maksymalnego ścickania czegoś między nogami tak jak wcześniej gdy bolała mocno, a bóle wokół biodra były dalej w tych wszystkich ruchach które opisywałem, jednak mała lub umiarkowana poprawa i tak. Bóle nie występują podczas spoczynku, siedzenia, leżenia, snu itp w żadnym stopniu - jedynie podczas pracy. Wszystkie objawy pojawiły się w lipcu, począwszy od pachwiny, jednak już dużo wcześniej miewałem raz na jakiś czas lekki ''dyskomfort'' w tej okolicy. Jestem mężczyzną mam 21 lat trenuję bieg na 400m wyczynowo, mam lekką przepukline pachwinową prawostronną (zapomniałęm dopisać, żę bóle są dużo intensywniejsze z prawej strony - prawa noga to też moja silniejsza, tą się wybijam z bloku itp.), bardzo lekka skolioza lędźwi (ciężko było ją zobaczyć na zdjęciu RTG), nie zauważyłem większego przodo ani tyłopoch, kolana bez kontuzji, jednak ból kolana prawego się rok temu pojawił ale po miesiacu rozciągania czwóki zniknął, stawy skokowe bez kontuzji w przeszłości, kończyna górna bez kontuzji w przeszłości.
Witam, przedstawione przez Pana objawy wskazują na problem w obrębie stawu biodrowego, a jego przyczyną może być nieprawidłowa biomechanika ruchu oraz zmniejszona mobilność stawu.  Niezbędna jest jednak konsultacja z fizjoterapeutą, który dokładnie zdiagnozuje problem, a następnie wdroży odpowiednią terapię.

Proszę udać się do fizjoterapeuty, wypyta o szczegóły, przeprowadzi badanie, dzięki czemu zaproponuje optymalne postępowanie. Pozdrawiam!