Witam, Dolegliwości mam praktycznie codziennie. Rano po wstaniu rozmasowuję nogi, potem lekka gimna

6 odpowiedzi
Witam,
Dolegliwości mam praktycznie codziennie. Rano po wstaniu rozmasowuję nogi, potem lekka gimnastyka nóg i dopiero mogę zacząć chodzić chociaż i tak czuję opór w łydkach. Po powrocie do domu z pracy ból powraca pod wieczór - przykurcze ścięgien i łydek. Czuję przy naciąganiu stopy, wspinaniu się na palce ból i jakby miało mi się coś urwać w okolicy środka łydki. Pracę mam taką że trochę siedzę w biurze trochę chodzę po budowie chodź unikam tego drugiego teraz ale nie praca fizyczna. Nie uprawiam żadnych sportów od dwóch lat. Dwa lata temu miałem złamaną rzepkę - leczenie zachowawcze w gipsie, po roku artroskopia kolana bo mnie bolało. Dwa tygodnie po artroskopi pierwszy raz naderwała mi się łydka - rok temu. I od tamtej pory mam te problemy w dwóch nogach.
Jestem lek.wet, nie pomogę

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Moim zdaniem należałoby wykluczyć problemy naczyniowe lub ewentualnie neurologiczne. Jesli problem dotyczy obu łydek to raczej złamanie jednej rzepki nie ma tu nic do rzeczy a jedynie problemy z kręgosłupem lędzwiowo-krzyżowym mogłyby tu mieć jakąś role
Przykurcze mięśni obu łydek mają najprawdopodobnie swoją przyczynę w niewłaściwym modelu chodzenia po urazie, braku odpowiedniego treningu. Proponuje udać się do specjalisty i dokładnego zbadania obu kończyn jak również prawidłowej postawy ciała podczas stania i chodzenia.
Dzień dobry!

Najpewniej będzie konieczna dobrze prowadzona fizjoterapia. Zapraszam na wizytę w celu ustalenia precyzyjnego rozpoznania.

Piotr Staszczuk
Sugeruję wizytę: - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dolegliwości mogą wynikać ze schorzenia zarówno struktur nerwowo-naczyniowych jak i mięśni. Problem należy w pierwszej kolejności ocenić badaniem klinicznym. Najlepiej zgłosić się do ortopedy.
W pierwszej kolejności należy wykluczyć patologię naczyniową - wskazana konsultacja chirurga-naczyniowca

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.