Witam Doskwiera mi brak pewnosci siebie, stres przy probie nawiazywania kontaktow. Moja samoocena j

2 odpowiedzi
Witam
Doskwiera mi brak pewnosci siebie, stres przy probie nawiazywania kontaktow. Moja samoocena jest raczej niska. Byc moze jest to spowodowane tym, ze wychowywalem sie w rodzinie z ojcem alkoholikiem i tak naprawde zawsze mi tego ojca brakowalo. Chcialem sie zapytac, czy psycholog bylby w stanie mi pomoc? Pomoc w odzyskaniu pewnosci siebie i nawiazywaniu relacji bez stresowania sie za kazdym razem?
Dzień dobry, w opisanej sytuacji zasadne byłoby skierować się do psychoterapeuty (który również może być psychologiem z wykształcenia) na psychoterapię. Problem, który Pan opisuje dotyczy globalnego funkcjonowania w relacjach i spojrzenia na siebie, w związku z czym pomoc psychologa - poradnictwo psychologiczne - nie byłaby wystarczająca.
Zachęcam do skorzystania z terapii w nurcie psychodynamicznym, przeznaczonym do tego typu trudności. Koniecznie stacjonarnie.

Dzień dobry, Absolutnie, psycholog może być bardzo pomocny w takich sytuacjach. Trudne doświadczenia z dzieciństwa, takie jak wychowywanie się w rodzinie z ojcem alkoholikiem i brak pewności siebie, mogą mieć wpływ na nasze obecne relacje i samoocenę. Psycholog może pomóc ci zrozumieć te wzorce, które wpływają na twoje obecne doświadczenia i zachowania.

Terapia może być miejscem, gdzie będziesz mógł zgłębiać te emocje i doświadczenia, zrozumieć ich wpływ na twoje życie obecne i budować strategie radzenia sobie. Psycholog może pomóc ci budować pewność siebie, pracować nad samoakceptacją i umiejętnościami społecznymi, które pomogą ci w nawiązywaniu relacji bez nadmiernego stresu.

To może być proces, który wymaga czasu i zaangażowania, ale warto podjąć kroki w kierunku lepszego samopoczucia i zdrowych relacji z innymi. Jeśli zastanawiasz się nad terapią, może warto spróbować, aby zobaczyć, jak to może wpłynąć na twoje życie.
Pozdrawiam,
Sylwia Walendziewska