Witam. Dowiedziałam się , że mam zapalenie ścięgien w okolicy ręki. Od jakiegoś miesiąca odczuwam bó

1 odpowiedzi
Witam. Dowiedziałam się , że mam zapalenie ścięgien w okolicy ręki. Od jakiegoś miesiąca odczuwam ból w okolicy kciuka przy zaciskaniu w pięść , przy codziennych czynnościach w pracy oraz w domu . Do urazu doszło do w pracy (pracuje na produkcji). Ból stał sie bardziej uciążliwy, zaczęły mi wylatywać z rak przedmioty, z powodu dretwienia ręki, po wstaniu lub po położeniu się do spania ten znowu dretwieja. Ból zaczął obejmować większą obszar niż dłoń (cała lewa rękę). Nie mogę zasnąć przez tą rękę. Zdecydowałam iść do lekarza rodzinego. On zalecił mi ortezę na kciuka i jeśli po 2 tygodniach nie dojdzie do polepszenia to trzeba się skierować do ortopedy. I tak też się stało. Byłam u ortopedy przebadał palca, zrobił usg i stwierdził że to zwykle przeciążenie i że albo muszę się z bólem oswoić albo zmienic pracę. Po takiej konsultacji poszłam do chirurga polecanego przez teściowa. Jak się okazało mam zapalenie ścięgien. Lekarz przepisał mi saszetki do picia Nimesil.W tym momencie jestem 4 tydzień na l4 i zwolnienie mi się powoli kończy i nie wiem co robić. Dalej mam ten sam problem, nie wiem u kogo szukać pomocy. Chcę wrócić do pracy i normalnie funkcjonować lecz ręke nie jestem w stanie po kilku minuch podnieść, czuję ból i zmęczenie ręki. Co lepsze chodzę w ortezie i odciazam lewa rękę ale za to więcej poruszam prawa ręka i nawet prostych czynności nie jestem w stanie wykonać. Co robić?
Jak leki i orteza nie działają trzeba zrobić iniekcję leku sterydowego typu Diprophos. Jak nie będzie efektu lub będą nawroty do rozważenia leczenie operacyjne.