Witam. Dwa dni temu zdechła Nam suczka west terier.miala 13 lat.okolo roku temu stwierdzono u Niej

1 odpowiedzi
Witam.
Dwa dni temu zdechła Nam suczka west terier.miala 13 lat.okolo roku temu stwierdzono u Niej włóknienie płuc.powiedziani Nam że nie ma na to leku, tylko możemy pomagać doraźnie.
Moje pytanie brzmi: czy postępująca choroba,mogła spowodować w kilkanaście godzin bardzo duże pogorszenie zdrowia,pies zaczął dawać pysk do góry,źle oddychać do tego stopnia że nie mógł leżeć bo się dusił,w nocy zaczęły się jej rozjeżdżać łapy,a nad ranem położyła łeb na moim ramieniu,zamyrdala ogonkiem i zdechła.....
Czy ta choroba tak szybko i nagle mogła do tego doprowadzić.?
Wcześniej przez kilka miesięcy bardzo kaszlała,zaczęło od niej po prostu śmierdzieć dziwnie i oddawała dużo gazów...
Proszę o info jeśli to jest możliwe,z poważaniem Piotr
Dzień dobry,

na wstępie bardzo mi przykro z powodu straty ukochanego psa.

Ciężko określić potencjalny przebieg postępującej choroby, skoro nie podał Pan konkretnej nazwy tej choroby. Zwłóknienie płuc to pewien proces anatomopatologiczny dotyczący konkretnej tkanki narządu (w tym przypadku płuca), który nastąpił w przeszłości lub cały czas postępował w skutek jakieś konkretnej przyczyny, która do tego doprowadziła (jednostki chorobowej). Mówiąc ogólnie - był czegoś konsekwencją.

Odpowiadając na pytanie: wiele chorób dróg oddechowych lub tych dotyczących układu naczyniowo-oddechowego może stanowić bezpośrednie zagrożenie dla życia zwierzęcia i tak - jest w stanie w bardzo krótkim okresie czasu doprowadzić do nagłego zaostrzenia objawów, gwałtownego pogorszenia stanu ogólnego organizmu z ryzykiem zgonu włącznie.

Odpowiedź na pytanie czy "ta" choroba mogła doprowadzić do śmierci Pana psa jest niemożliwa, gdyż nigdzie nie doprecyzował Pan w swojej wypowiedzi, z jaką chorobą Pana zwierzę tak naprawdę się zmagało.

W takim wypadku jedyną możliwością dojścia do odpowiedzi i identyfikacji choroby jest sekcja zwierzęcia.

Pozdrawiam serdecznie
lek. wet. Jakub Kotowicz