Witam, Dwu latek od jakiegoś czasu przeszedł z pampersów na nocnik/majtusie. Nigdy nie było prob

1 odpowiedzi
Witam,
Dwu latek od jakiegoś czasu przeszedł z pampersów na nocnik/majtusie.
Nigdy nie było problemów z kupą/zaparciami regularny stolec dwa trzy razy na dobę. Na początku przygody z odpampersowywaniem kup abyla robiona do majtek spodni( nikt z tego powodu problemów nie robił). Od dwóch tygodni pojawił się problem z zatrzymywaniem kupy. Mały płacze że kupa i że chce iść na nocnik/kibelek idziemy na nocnik/kibelek gdzie siada i mówi dość.
Namawiając go żeby zrobił do majtek czy ponownie do pampersa jeszcze bardziej się stresuje i płacze.
Stolec staje się twardy i powoduje ból co na siła tylko ten problem .czopki czy sropy na kupę nie pomagają.
Proszę i pomoc co dalej z tym zrobić ??
Bo już chyba wszystko człowiek próbuje. A dziecko tylko płacze i z dnia na dzień coraz gorzej .
Rozumiem, że sytuacja związana z przejściem dziecka z pampersów na nocnik/majtki wydaje się obecnie stresująca. Warto zauważyć, że taki proces może być dla dziecka wyzwaniem emocjonalnym. Przede wszystkim, ważne jest, aby unikać przymusu i zrozumieć, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Możliwe, że mały doświadcza trudności związanych z kontrolą emocji podczas procesu defekacji, co wymaga delikatnego podejścia.

Również warto zastanowić się, czy wydarzyło się coś w życiu dziecka, co mogłoby wpływać na jego zachowanie, zwłaszcza jeśli pojawił się nagły problem z zatrzymywaniem kupy. Skonsultuj się z pediatrą, aby wykluczyć ewentualne problemy zdrowotne.

Ważne jest stworzenie bezpiecznego i wspierającego środowiska. Zastosowanie relaksacyjnych technik, takich jak głębokie oddychanie czy masaż brzuszny, może pomóc w zmniejszeniu napięcia związanego z aktami wypróżniania. (Ponieważ Twój układ nerwowy jest połączony z układem nerwowym dziecka zalecam praktyki przede wszystkim dla siebie - możesz je znaleźć w moim Podcaście DUŻE UCZUCIA lub po zapisaniu się do mojego newslettera na stronie otrzymasz cały zestaw nagrań oraz 2 bezpłatne kursy).

Jeśli problem utrzymuje się, zalecam konsultację z psychoterapeutą specjalizującym się w pracy z dziećmi i rodzicami. Współpraca z profesjonalistą może pomóc zidentyfikować potencjalne traumy lub trudności emocjonalne, które mogą wpływać na zachowanie dziecka i dostosować odpowiednie metody terapeutyczne.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.