Witam. Jak sobie poradzić z zaburzeniami lękowymi? Rano mocne bicie serca, bol brzucha, głowy, spięt

5 odpowiedzi
Witam. Jak sobie poradzić z zaburzeniami lękowymi? Rano mocne bicie serca, bol brzucha, głowy, spięte łydki, brak apetytu.
Należałoby rozważyć czy opisywane objawy to rzeczywiście już zaburzenia lękowe i występują w różnych sytuacjach, czy jest to może stres sytuacyjny związany np. z wyjściem do pracy. Można w tym celu zgłosić się na konsultację psychologiczną, aby omówić trudności, zrozumiec skąd się biorą i poznać sposoby radzenia sobie z nimi.
Zarówno zaburzenia lękowe, jak i stres mogą nieść że sobą nieprzyjemne odczucia.To co można na ten moment to rozmaite techniki wyciszające np. związane z oddechem, ćwiczeniami fizycznymi, relaksacją- do znalezienia w internecie np. na YouTube.
W razie chęci pogłębienia tematu zapraszam online.

Polecam rozpocząć psychoterapię :)
Dzień dobry, we własnym zakresie można zacząć od obniżenia napięcia poprzez relaksację, zadbanie o dobry sen, odżywianie i aktywność fizyczną. Warto poszukać z psychologiem lub psychoterapeutą podłoża tych objawów po wcześniejszej konsultacji z lekarzem rodzinnym. Pozdrawiam serdecznie
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 230 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam. To normalne, że ciało reaguje na lęk przyspieszonym biciem serca, problemami żołądkowymi czy napięciem mięśni – to reakcja organizmu na stres. Ważne, aby zrozumieć, że te objawy to wynik nadmiernej czujności i reakcji ciała, a nie coś, czego nie można opanować. Co może pomóc w radzeniu sobie z nimi:
Techniki oddechowe: Spróbuj ćwiczeń głębokiego oddechu – powolny, równomierny wdech przez nos i długi wydech przez usta. To pomaga uspokoić organizm.
Relaksacja mięśni: Napinaj i rozluźniaj różne grupy mięśni (np. łydki), co może pomóc w rozładowaniu napięcia.
Rutyna poranna: Wprowadzenie spokojnych, przewidywalnych rytuałów porannych może zmniejszyć uczucie niepokoju.
Rozmowa: Spróbuj porozmawiać z kimś bliskim lub terapeutą o swoich emocjach. Czasem podzielenie się swoimi obawami daje ulgę.
Aktywność fizyczna: Delikatne ćwiczenia, np. spacer, mogą pomóc rozładować napięcie i zmniejszyć objawy somatyczne.
Pozdrawiam
Dzień dobry, warto dotrzeć do przyczyn tego stanu rzeczy, aby uwolnić źródło, a doraźnie polecam znaleźć i stosować techniki relaksacyjne i pracujące z emocjami (psychosomatyka objawia się przez ciało i prowadzi docelowo do określonych emocji).