Witam. Jakiś czas temu dentysta rozwiercił mi zdrowego zęba. Niestety tak źle to zrobił, że ząb nada
1
odpowiedzi
Witam. Jakiś czas temu dentysta rozwiercił mi zdrowego zęba. Niestety tak źle to zrobił, że ząb nadawał się tylko do leczenia kanałowego. Drugi stomatolog do którego się udałam zatruł zęba. Mówił, że spokojnie mogę do kolejnej wizyty chodzić z lekarstwem czyli jakieś półtora miesiąca. Niestety po 4 tygodniach ból zęba stał się nieznośny. Udałam się do tego stomatologa, oczyścił zęba i kanały. Zostawił je puste, założył fleczer i miałam odczekać dwa tygodnie do umówionej wizyty. Niestety po kilku dniach znowu okropny, pulsujący ból zęba. Pojechałam do przychodni stomatologicznej w której Pani założyła do kanałów calcipast, i założyła wypełnienie swiatloutwardzalne. Poleciła jak najszybciej wrócić do swojego dentysty i wypełnić kanały. Po dwóch dniach znowu okropny ból, mój stomatolog odmówił leczenia kanałowego. Znalazłam klinikę która przeprowadziła leczenie kanałowe pod mikroskopem, zdjęcie RTG po uzupełnieniu kanałów wykazało, że wszystko jest zrobione poprawnie. Ale ból nie mija :( dwa dni lekko ćmiło po zabiegu, 3 dzień zaczął się piekący ból w okolicy zęba i promieniujący na całą jamę ustną. Ból jest zmienny, czasami promieniuje nawet do ucha czy na całą żuchwę. Zgłosiłam się do lekarza który wykonał leczenie endodontyczne, wykonał tomograf, wszystko jest dobrze, kanały dobrze wypełnione, brak stanów zapalnych, a ząb nadal boli z różnym natężeniem, czasami bólu nie ma a czasami jest bardzo mocny. Mija 8 dni od leczenia kanałowego. Czy to znaczy, że ząb w końcu się wycisza? Pozdrawiam
Niestety nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każdy przypadek jest inny i ból po leczeniu kanałowym może mieć różną intensywność i trwać dłużej lub krócej. Ból po leczeniu kanałowym jest normalny i może trwać od kilku dni do kilku tygodni. Większość ludzi odczuwa ulgę już po kilku dniach, a z biegiem czasu ból znacząco słabnie i zostaje zastąpiony przez uczucie dyskomfortu. Żeby zmniejszyć ból, warto stosować zimne okłady na policzek oraz przyjmować leki przeciwbólowe. Zalecam skonsultować się z lekarzem stomatologiem w celu wykonania dokładnego przeglądu i ustalenia dalszego postępowania.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.