Witam, Jakiś miesiąc temu pojawiła się w mojej głowie straszna wizja. Być może mi się przyśniła, al

3 odpowiedzi
Witam,
Jakiś miesiąc temu pojawiła się w mojej głowie straszna wizja. Być może mi się przyśniła, ale nie jestem pewna. W tym "śnie" podczas lunatykowania zrobiłam krzywdę osobie, którą kocham. Nie chcę opisywać szczegółów, ale było to bardzo wyraziste. Na początku byłam przerażona, oczywiście racjonalnie starałam się utwierdzić w przekonaniu, że to tylko zły sen. Lunatykowałam jako dziecko, zazwyczaj gdy brakowało mi snu, ale nie zdarzyło mi się to już od kilku lat. Niestety znam historię człowieka, który faktycznie zabił bliskich przez sen i teraz ta myśl nie daje mi spokoju. Pierwsze dni były bardzo ciężkie, ale przekonałam samą siebie i przez jakiś czas miałam spokój. Teraz znowu się pojawiła i nie daje mi spokoju. Z jednej strony wiem, że prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest bardzo, bardzo niskie, z drugiej - czuję się jakbym ryzykowała życiem tej osoby.
Dodam, że ogółem nie mam żadnych problemów. Jestem osobą szczęśliwą i bardzo spokojną, choć mam poczucie, że nie zasługuję na tyle dobrego, ile mnie spotyka i że prędzej czy później, musi zdarzyć się coś złego.
Do kogo powinnam się zgłosić po pomoc? Do psychologa, psychiatry, psychoterapeuty? Czy to mogą być zaburzenia lękowe? Potrzebuję terapii czy wystarczy kilka spotkań ze specjalistą?
Pozdrawiam
Dzień dobry,
Zachęcam do kontaktu ze specjalistą psychologiem lub psychoterapeutą. W moim odbiorze myśli, które się pojawiają i związane z nimi emocje powodują aktualnie spory dyskomfort w Pani życiu i zapewne też wpływają niekorzystnie na funkcjonowanie w niektórych obszarach. Dodatkowym obszarem, którym warto się zaopiekować , przyjrzeć się mu, są przekonania. Mam tu na myśli pewne "nabyte schematy" myślowe, które wpływają na to w jaki sposób działamy, myślimy, jakie emocje odczuwamy itd. Trudno odpowiedzieć bez bezpośredniej konsultacji, uzyskania dodatkowych, bardziej szczegółowych informacji i kontekstu jaka forma/czas pracy ze specjalistą byłabym najbardziej skuteczna. Jestem przekonana, że po spotkaniu ze specjalistą, z większym prawdopodobieństwem uzyska Pani takie informacje. Zachęcam do zadbania o swoje samopoczucie, komfort życia. Warto pozwolić sobie pomóc. Pozdrawiam serdecznie Agnieszka Chojnacka

Dzień Dobry, polecam skontaktować się ze specjalistą, aby szerzej omówić ten temat podczas sesji. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, rzeczywiście wskazany byłby kontakt, aby poznać więcej szczegółów na temat całej gamy emocji związanych z tym tematem, i w szczególności zajęcie się lękiem, natrętnymi myślami, które wracają i ich neutralizacja. W zależności od szerszych uwarunkowań (w tym również od Pani osobowości, zdolności transformacyjnych) będzie można ustalić czy jest to temat na kilka sesji czy terapię. W podobnym przypadku, którym się zajmowałam wystarczyły trzy sesje, jednak to sprawa indywidualna i potrzebna jest konsultacja. W razie takich potrzeb - zapraszam serdecznie. Wszystkiego dobrego!