Witam, Jestem 24- letnią kobietą i od kilku lat borykam się z problemem bólu kręgosłupa w okolicy p

2 odpowiedzi
Jestem 24- letnią kobietą i od kilku lat borykam się z problemem bólu kręgosłupa w okolicy piersiowej. Mam stwierdzoną skoliozę i jedyne co mi zalecono to zabiegi fizjoterapeutyczne (solux, prądy interferencyjne, masaż). Plecy są "ciężkie" i obolałe przez cały czas w odcinku piersiowym jak i również w odcinku szyjnym, natomiast bóle objawiające się kłuciem i przechodzące w okolicę klatki piersiowej pojawiają się co kilka tygodni lub częściej w odcinku piersiowym. Odnoszę wrażenie, że ból gromadzi się po prawej stronie kręgosłupa na wysokości właśnie odcinka piersiowego i minimalnie ustępuje w momencie ucisku w to miejsce. Ewentualnie próbuję wygiąć się w pozycje "mostka" i wtedy również czuję ulgę. Zdarzają mi się również przykurcze w szyi w momencie jej skręcania.
Proszę o pomoc i ewentualną sugestię co może powodować takie bóle i jakie kroki podjąć w leczeniu mojego schorzenia.
Witam serdecznie. Najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do fizjoterapeuty, aby mógł Panią najpierw zdiagnozować i zaplanować odpowiednie leczenie. Sugerując się opisem dolegliwości, i jeśli nie przebyła Pani żadnego urazu, to myślę że problem leży w samych tkankach miękkich, czyli mięśniach i powięziach. Aczkolwiek napiszę jeszcze raz, najważniejsza jest diagnostyka. Pozdrawiam!

Witam. Zalecone leczenie jest niekompletne, nie ma w nim dobrej terapii manualnej oraz ćwiczeń. Szczególnie w przypadku skrzywienia kręgosłupa bardzo istotne jest utrzymywanie mięśni w jak najlepszej formie oraz dbać o mobilność kręgosłupa. Z opisu domyślam się że z jednym i drugim jest nie najlepiej skoro pojawiają się takie objawy. Być może trzeba zmienić dotychczasowe podejście do leczenia. Zalecam wizytę u terapeuty manualnego, który oceni stan kręgosłupa i mięśni. Pomoże popracować nad napięciem mięśni, redukując ich nadmierne napięcie. Ustali zestaw ćwiczeń, które mają utrwalić efekt terapii i docelowo profilaktycznie zadbać o stan mięśni i ruchomość kręgosłupa.
Skoro problem występuje od tak dawna, tym bardziej trzeba go jak najszybciej zwalczyć.
Pozdrawiam Daniel de Laurans