Witam, Jestem 24-letnią kobietą. Mam często problem z emocjami, wybucham płaczek kilka razy w ciągu
2
odpowiedzi
Witam, Jestem 24-letnią kobietą. Mam często problem z emocjami, wybucham płaczek kilka razy w ciągu dnia i złością którą powstrzymuję ale jest bardzo silna i się denerwuję że tak jest co tylko wzmacnia moją nerwicę. Mam także nerwicę natręctw myślowych, nie potrafię przestać myśleć o sprawach o których powinnam zapomnieć już dawno takich które już nic nie zmienią a mimo tego nie mogę powstrzymać się od myślenia i rozkopywania tego co gdyby... Co też bardzo mnie denerwuje i wracam do wybuchu płaczu i denerwowania się a nawet irytowania się na wszystko i wszystkich... Po prostu mam ochotę przestać odczuwać emocję. Aktualnie przyjmuję Hydroxyzinium VP w dziennej dawce 60 mg lub do 70mg. Te leki sprawiają że jestem wolna i senna ale nerwica została i wybuchy płaczu także. Proszę o jakąś radę lub może silniejsze leki bym mogła normalnie funkcjonować. Dodam że cierpię na endometriozę i przyjmuje hormon o nazwie Dienogestum.
Witam. Zastanawiam się kto zlecił Pani farmakoterapię - lekarz pierwszego kontaktu, czy lekarz psychiatra? W przypadku pierwszej opcji zachęcam do konsultacji u lekarza psychiatry ponieważ to on zajmuje się leczeniem nerwic. Proszę rozważyć też podjęcie psychoterapii, te dwie metody uzupełniają się wzajemnie - farmakoterapia działa na objawy i pozwala funkcjonować, psychoterapia sięga do przyczyny. Pozdrawiam.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień Dobry. Zalecam konsultacje z terapeutą, farmakologia przykrywa tylko problem, a nie leczy jego skutków. Z Pani opisu wynika jednoznacznie, że są to objawy obsesyjno kompulsywne.
Niektóre środki hormonalne, szczególnie te związane z progesteronem mogą mieć związek z wahaniami nastroju. Poza farmakologią potrzebna jest rozmowa i wsparcie.
Niektóre środki hormonalne, szczególnie te związane z progesteronem mogą mieć związek z wahaniami nastroju. Poza farmakologią potrzebna jest rozmowa i wsparcie.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.