Witam jestem 24 letnim mężczyzną i neustannie szukam pomocy. Od 7 miesięcy zmagam się z bakteryjnym

1 odpowiedzi
Witam jestem 24 letnim mężczyzną i neustannie szukam pomocy. Od 7 miesięcy zmagam się z bakteryjnym zapaleniem prostaty. Na początku objawy to spuchnięcie cewki moczowej na końcu członka oraz parcie na mocz bez żadnych ropnych wycieków z cewki moczowej, jedyne co to małe zaczernienie tkanki cewki moczowej na koncu. Dostałem amoksycykline w ciemno bez posiewów na 10 dni. Efekt był chwilowy. Poszedłem do innego lekarza stricte urologa, który stwierdził stan zapalny prostaty i dostałem proxacin 500 na 15 dni, niestety również nic to nie dało. Zrobiłem posiew na własną rękę, który wykazał kiebsielle valicorle 10^5 oraz jej obecność w nasieniu. Pan doktor znów przepisał mi amoksycykline tym razem już na 20 dni . Niestety posiewy przez tydzień dwa były jałowe, natomiast ból prostaty nie przechodził, więc znow proxacin 500 oraz biseptol. Wciąż zero poprawy a jak już to znikome i trwające na pare dni. Po dwóch tygodniach znów posiew i kiebsiella valicorla 10^4, wtedy postanowiłem zmienić lekarza. Pan doktor po wysłuchaniu moich wypocin odnoście historii leczenia postanowił przepisać mi cetix przez 7 dni. Po zakończeniu tej kuracji przez jakieś 3 tygodnie czułem się dobrze. Już uwierzyłem że się wyleczyłem i że już będzie dobrze. Wykonałem posiew i kiebsiella z moczu znikła. Niestety po 3 tygodniach ból wrócił, wiec poszedłem znów na wizytę. Pan doktor zlecił wykonanie tk miednicy i jamy brzusznej. Z opisu wszystko z układem moczowo płciowym było okej, jedynie jakieś nieprawidlowosci dolnego odcinka kręgosłupa. Na jego zlecenie również zrobiłem ogólne badanie moczu oraz posiew który już od dłuższego czasu jest jałowy. Gdy pan doktor zapytał jak się czuje i powiedziałem że po tym cetixie długo było dobrze, lecz znów boli mnie prostata i cewka moczowa, oraz węzły chłonne w pachwinach, pan doktor powołał się na wyniki z tk gdzie nie widać ani powiększenia prostay, ani węzłów chłonnych, kanały moczowe drożne z nerkami wszystko okej, crp w normie, psa też, oraz na to że w moczu nie ma podwyższonych leukocytów (gdzie zaznaczę tylko że od początku zakażenia, gdzie też robiłem mocz ogólny, leukocyty były w normie (nie mam pojęcia czemu)) ogółem stwierdził że nie ma mnie z czego leczyć i wystawił mi skierowanie do neurologa. Ja czuje ból w cewce moczowej gdzie mam dalej takie zaczernienie tej tkanki chyba po wniknięciu bakterii, oraz ból w prostacie jak przy zakażeniu na początku gdy brałem antybiotyki, które nie działały. Ten cetix ewidentnie działał niestety nie na długo. Uważam że pójście do tego neurologa nic mi nie da, a nie chce tracić czasu bo każdy dzień dla mnie przy tym bólu to męczarnia. Nie myślę o niczym innym jak wrócić z pracy wziąć tabletkę przeciwzapalną i przeciwbólowa i się położyć. Już trochę psychicznie mam dość. Bardzo proszę o pomoc, gdzie mogę się dalej zgłosić i o co prosić lekarza skoro posiew mam już jałowy? Z góry dziękuję za jakiejkolwiek odpowiedzi.
Dzień dobry, przewlekłe zapalenie prostaty, które przechodzi w przewlekły zespół bólowy miednicy mniejszej to trudny problem klinicznym. Do prostaty trudno przedostają się antybiotyki, w praktyce wykorzystuje się fluorochinolony Np cipro lub lewoflokscynę i terapia taka trwa długo, czasem nawet dłużej niż 4 tygodnie! W przewlekłym zapaleniu prostaty często posiewy moczu i nasienia mogą być ujemne. Dlatego pobiera się posiew wydzieliny gruczołu krokowego. W tym celu lekarz palcem (jak podczas badania przezodbytniczego stercza) masuje gruczoł krokowy przez około minutę, aby uzyskać wypływającą z cewki moczowej wydzielinę gruczołu krokowego. Inny sposób wykrywania bakteryjnego zakażenia stercza polega na wykonaniu posiewu dwóch próbek moczu. Pierwsza próbka pochodzi standardowo ze środkowego strumienia, a drugą próbkę pobiera się z moczu oddanego tuż po masażu stercza. Taki posiew jest miarodajny, jeśli jest zakażenie to wprowadza się leczenie antybiotykiem jak wyżej. Poza antybiotykiem stosuje się diklofenak w czopkach, alfa-blokery np doksazosyna albo finaster (u starszych pacjentów). Inne metody leczenia to częste ejakulacje (zwiększają wypływ zawartości gruczołu krokowego),a także lecznicze masaże stercza wykonywane przez urologa, pozwalające na ewakuacje zalegającej wydzieliny w odpowiednich odstępach czasu. Czasami wewnątrz gruczołu wytworzą się ropnie albo złogi pod wpływem zakażenia. I to one są rezerwuarem przewlekłego zakażenia. W takim przypadku może konieczne być leczenie w oddziale urologii i podanie antybiotyku dożylnie, a czase wskazane jest wykonanie resekcji gruczołu krokowego podczas zabiegu endoskopowego TURP. Warto pamiętać, że nie należy unikać podrażnia krocza np jazda na rowerze. Warto robić nasiadówki z cieplej wody i używać maty rozgrzewającej, czasem to przynosi ulgę. Jak pan widzi, leczenie tego schorzenia jest trudne, czasochłonne i skomplikowane. Warto skonsultować się z doświadczonym chirurgiem urologiem. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.