Witam, jestem 25 letnim mężczyzną i potrzebuje pomocy od dobrego Psycholog, Psychoterapeuty, Psychi

2 odpowiedzi
Witam,
jestem 25 letnim mężczyzną i potrzebuje pomocy od dobrego Psycholog, Psychoterapeuty, Psychiatry? Generalnie mam problem ze swoimi emocjami, często nie panuje nad nimi, rodzicę mówią, że jak zaczyna się dyskusja to ja krzyczę, ale ja tego kompletnie tak nie odbieram tylko raczej, że oni na mnie krzyczą. Ogólnie to po takich kłótniach często się czuje fatalnie i negatywne emocje siedzą we mnie mocno psują mi nastrój na dosyć długi czas. Problem w tym jest jak potwornie mocno odbieram te uczucia Radość, złość, gniew, frustracja wszystko odczuwam tak mocno, że to nie jest normalne często. Generalnie jest osobą bardzo wrażliwą, przynajmniej się za taką uważą. Niestety to nie jest koniec, około dwa lata temu miewałem okres silnego lęku i przeżyłem swoj pierwszy atak paniki, ale udało mi się ten lęk zmniejszyć do tego poziomu, że był praktycznie nie zauważalny dzięki poradom na internecie i stawianie czoła lękowi, jednak dosyć często ostatnio mam to odczucie niepokóju na "klacie" i natrętne myśli, nauczyłem się nie reagować na nie, ale silne negatywne emocje które odczuwam dosyć często osłabiają mnie psychiczne i staje się podatny na stary problem. Nie wiem za bardzo od czego zacząć, do kogo iść, jaka specjalizacja jest najbardziej odpowiednia dla mojego problemu. Pozdrawiam i dziękuję z góry za każdą poradę :)
Szanowny Panie,

mówi Pan: nie wiem, od czego zacząć.
A właśnie Pan zaczął! Zauważył Pan problem związany ze swoimi emocjami, nazwał go i zaczął szukać pomocy, bo dotychczasowe metody radzenia sobie okazały (i okazują) się być zawodne. Bierze Pan pod uwagę nie tylko wewnętrzne przeżywanie, ale także odbiór otoczenia - wpływ tego, co się w Panu dzieje na relacje z innymi, np. rodzice inaczej odbierają Pana w dyskusji, niż Pan postrzega samego siebie, a to sprzyja konfliktom.
Mówi Pan o wysokiej intensywności i różnorodności swoich emocji. Postrzega to Pan jako problem i zauważa negatywne skutki w codziennym życiu.
O okresie mającym miejsce jakieś dwa lata temu, mówi Pan jako o etapie przeżywania silnego lęku, a nawet ataku paniki. W jakiś sposób "stawił Pan czoła" tym objawom, jednak ostatnio znów pojawiają się fizyczne symptomy ("niepokój na klacie") i natrętne myśli.
To, co przedstawia Pan w swojej wiadomości, to tematy, nad którymi jak najbardziej można skutecznie współpracować z psychologiem lub psychoterapeutą. Po analizie Pana stanu może on także zalecić kontakt z psychiatrą.
W zależności od Pana oczekiwań, możliwości, gotowości, ale także stylu pracy psychologa - można skupić się równolegle na określaniu przyczyn takiego stanu i na konkretnych działaniach, by poradzić sobie z tymi trudnościami.
Może się też okazać, że wrażliwość, którą Pan przejawia zacznie Pan postrzegać jako swojego sprzymierzeńca, przyjaciela, a nie przekleństwo...
Cele i metody pracy ustala się po dokładnej analizie Pana sytuacji, problemu.
W razie gotowości do współpracy, zapraszam na konsultację.

Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie
Daria Stokłosa

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień Dobry, zachęcam do kontaktu ze specjalistą, aby szerzej omówić temat podczas wizyty. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.