Witam jestem 3 miesiące po resekcji wierzchołka korzenia górnej 2. Ząb byl leczony pod mikroskopem i

2 odpowiedzi
Witam jestem 3 miesiące po resekcji wierzchołka korzenia górnej 2. Ząb byl leczony pod mikroskopem i po leczeniu dawał dolegliwości bólowe więc zdecydowano o resekcji wierzchołka. Po resekcji pani stwierdziła że faktycznie był malutki stan zapalny i że usunęła. Dziąsło jest bardzo sztywne tak jak po znieczuleniu. Takie zdretwiałe. Każdy ruch górna wargą daje dyskomfort. Czuje taki uczucie ciągnięcia jak wezmę wargę w dół czy w górę. Boli miejsce cięcia. Byłam dwukrotnie u pani doktor zrobiła zdjecryg i TK i nic nie widać. Powiedziała że to za krótko , że Ząb goi się do pół roku. Że ciągnie mnie blizna. Żebym uzbroiła się w cierpliwość . Czy dolegliwości bólowe mogą się też nasilać przy zmianie pogody? Chciałbym jeszcze nadmienić że mam duże stłuczenie górnych zębów i noszę szynę relaksacyjna .
Opisane dolegliwości mogą świadczyć o dużej bliźnie. Na gojenie potrzebny jest czas. W niektórych sytuacjach laser może pomóc i przyspieszyć gojenie.

Takie dolegliwości bólowe mogą występować do kilku miesięcy po zabiegu resekcji wierzchołka korzenia. Mogą także nasilać lub zmieniać się wraz ze zmianą pogody.
Jeśli badania rtg i cbct nie wykazują nieprawidłowości, należy uzbroić się w cierpliwość i zaczekać na pełne wygojenie zmiany.