witam . Jestem bardzo zazdrosny o jedynego faceta który był przede mną z moja żona . ciągle sobie wy

3 odpowiedzi
Jestem bardzo zazdrosny o jedynego faceta który był przede mną z moja żona . ciągle sobie wyobrażam co robili itp , na sama myśl tracę humor i żyć mi się nie chce . problem ten pojawia się często jesienią A ja boję się że kiedyś nie dam po prostu rady . te myśli są od przebudzenia aż do snu i tak nie da się żyć ... Ale ja rozumiem że to zle myślenie ale nie wiem czy jest ktoś kto mi jest w stanie pomóc ale ja już nie chce tak żyć
Dzień dobry, myślę, że w takiej sytuacji pierwszą rzeczą, którą może Pan zrobić to szczerze o tym porozmawiać z żoną. Być może w trakcie rozmowy wiele rzeczy się wyjaśni. Może Pan zaproponować żonie, aby tę rozmowę przeprowadzić w gabinecie psychologicznym. Wizyta u specjalisty i jego obecność będą dla Was tarczą bezpieczeństwa. Jeśli nie chce Pan mówić o tym żonie, to może się Pan udać do psychologa-seksuologa, z którym poszukacie przyczyny takiego myślenia. Namawiam Pana na wizytę u specjalisty, gdyż takie myśli, to prosta droga do obsesji, z którą naprawdę bardzo trudno jest sobie poradzić. Trzymam kciuki i pozdrawiam, Małgorzata Ostrowska

Dzień dobry,
proszę zwrócić się do psychologa/terapeuty, który posiada także doświadczenie w pracy z parami. Zazdrość to złożony problem i warto odnaleźć przyczynę tego stanu, który zakłóca – jak rozumiem – Pana funkcjonowanie w obecnej relacji. Domyślam się, że nie pozostaje też bez znaczenia na jej jakość. Przyczyny zazdrości mogą być dla danej osoby niezrozumiałe, lecz dzięki szczegółowemu wywiadowi w trakcie konsultacji, może uda się dotrzeć do źródła, a dzięki temu – oddziaływać bezpośrednio na przyczynę, by objaw, jakim jest zazdrość, znikł lub przestał przejmować kontrolę nad Waszym życiem. Gdyby był Pan z Warszawy lub okolic, zapraszam do współpracy.

Z uszanowaniem,
Dr n. hum. Monika Gmurek
Dzień dobry! Wyobrażam sobie, że jest Pan wyczerpany i trudno nie tylko o codzienne zadowolenia z życia, ale i ze związku. To nie pozostaje również bez wpływu na Pańską partnerkę. Wartościowe może okazać się wspólne spotkanie z psychoterapeutą pracującym z parami. Takie spotkanie daje przestrzeń na usłyszenie siebie nawzajem i wspólne zrozumienie źródła obecnej, niewątpliwie trudnej sytuacji, która rzutuje na Państwa związek. Jeśli jest Pan z okolic Krakowa, zapraszam. Pozdrawiam!