Witam, jestem kobietą mam 23 lata. Od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie dość dziwne objawy. Od ok

3 odpowiedzi
Witam, jestem kobietą mam 23 lata.
Od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie dość dziwne objawy. Od około 6 miesięcy przestałam pić mleko. Zawsze dolewałam trochę do kawy najpierw mleko 3,2 później 2% a teraz kawę piję czarną. Biała mi nie wchodzi od razu mam mdłości. Następnym krokiem jaki zauważyłam to fakt że mam obrzydzenie do mięsa, a zawsze jadłam. Nie mówię że w ogóle nie jem bo coś tam do obiadu zjem, pół kotleta albo udko ale kiedyś jadłam tego znacznie więcej.
Nic bym z tym nie robiła, ale od paru dni zazwyczaj po śniadaniu czuję taką trochę zgagę później coś jakby w brzuchu mnie piekło, coś kuło. Taki mam czasami dziwny ból brzucha. Nie taki jak przy okresie tylko całkiem inny. Nie umiem go opisać. Do tego od kilku miesięcy momentami robi mi się niedobrze. Piję dużo wody z cytryną i imbirem, a na noc miętę. Kiedyś to działało ale ostatnio mogę to pić litrami a dalej moje samopoczucie jest takie same. Ostatnio przytyłam jakieś 3kg. Zauważyłam to po udach. Napewno wykluczam ciążę bo od 5 lat stosuję tabletki antykoncepcyjne które przyjmuję regularnie o tej samej porze. Jestem w tym bardzo sympatyczna bo nie chcę zajść w niechcianą ciążę. Jem tak jak zawsze na śniadanie zazwyczaj serek śmietankowy i bułka z pomidorem. Nic nadzwyczajnego. Ale te objawy trochę mnie niepokoją. Co może być tego przyczyną. Jakie badania powinnam wykonać. Do jakiego lekarza iść.
Objawy, które Pani opisuje, mogą wskazywać na problemy w układzie pokarmowym, takie jak przerost bakteryjny lub infekcje, np. Helicobacter pylori. Często spotykam się z tego typu objawami. Warto wykonać posiew kału w kierunku patogennych bakterii oraz test na obecność Helicobacter pylori.

Przyczyny mogą być różne, dlatego kluczowe jest, aby dokładnie zdiagnozować problem. Polecam skorzystanie z usług dietetyka klinicznego, który może pomóc w naturalnym podejściu do rozwiązania tych problemów przez odpowiednie żywienie. Równocześnie, warto udać się do gastrologa, który przeprowadzi niezbędne badania i postawi dokładną diagnozę.

Możliwe przyczyny to:
Nietolerancje pokarmowe - Zmiany w apetycie na mleko i mięso mogą wskazywać na nietolerancje lub alergie pokarmowe.
Zespół jelita drażliwego (IBS) - Objawy takie jak zgaga, ból brzucha i zmiany w apetycie mogą być związane z IBS.
Choroba refluksowa przełyku (GERD) - Zgaga i ból brzucha mogą być wynikiem GERD.
Wrzody żołądka lub dwunastnicy - Ból brzucha po jedzeniu i zgaga mogą wskazywać na wrzody.
Zaburzenia hormonalne - Tabletki antykoncepcyjne mogą wpływać na układ hormonalny i trawienny.
Problemy z wątrobą lub trzustką - Zmiany apetytu i ból brzucha mogą być wynikiem problemów z wątrobą lub trzustką.
Zapisuj, kiedy pojawiają się objawy, co jesz i pijesz oraz jakie leki przyjmujesz. Zapisz się do gastroenterolog - Specjalista od układu pokarmowego, który może przeprowadzić szczegółowe badania diagnostyczne. Alergolog oraz
Endokrynolog - Jeśli istnieje podejrzenie zaburzeń hormonalnych.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 99 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, namawiałabym Panią mimo wszystko do wykonania testu ciążowego, wtedy na 100% wykluczamy ciążę. Upodobania żywieniowe zmieniają się przez okres całego życia za co często odpowiedzialne są zmiany hormonalne i/lub stres. Oba aspekty są ze sobą ściśle powiązane i mogą powodować sensacje gastryczne. Woda z cytryną i imbirem jest bardzo wskazana przy detoksie organizmu ale nie powinna być spożywana przez cały rok, ponieważ może działać drażniąco na śluzówkę układu pokarmowego. Również nie jest wskazana latem, ponieważ działa rozgrzewająco na organizm, który latem należy schładzać. Do tego jeśli już występuje podrażnienie śluzówki i objawy podobne do refluksu, to spożywanie mięty (zwłaszcza przed snem) będzie nasilać objawy refluksu. Sugeruję na jakiś czas odstawić oba napoje i obserwować objawy. Jeśli nadal będą występować należałoby udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub do gastrologa. W razie dodatkowych wątpliwości zapraszam do kontaktu.