Witam jestem od 8 lat z chłopakiem , w kłótni powiedział mi że by cytuję,, przeleciał chętnie moją k

6 odpowiedzi
Witam jestem od 8 lat z chłopakiem , w kłótni powiedział mi że by cytuję,, przeleciał chętnie moją koleżankę " później powiedział że to żart.. mało tego kiedyś znalazłam u niego zdjęcia przerobione właśnie na nagie w jakimś programie oczywiście były też tam jej zdjęcia i przed wczoraj powodził mi że zrobił to po to by mnie nie zdradzić jest dla mnie to dziwne .. co mam robić ?
Szanowna Pani,

Rozumiem, jak trudne musiało być dla Pani usłyszenie tych słów od partnera i odkrycie jego działań. Takie doświadczenia mogą wywoływać pytania o zaufanie i granice w relacji.

Ważne jest, by zastanowić się, gdzie dla Pani leżą granice w związku i jak one są respektowane. Czy czuje Pani, że partner rozumie, jak te jego zachowania wpływają na Pani emocje i potrzeby? Czy Pani zdaniem te sytuacje mogą odzwierciedlać coś głębszego w Waszej dynamice? Zastanawiam się, jak te słowa i sytuacje wpisują się w dotychczasowy obraz Pani relacji – czy dostrzega Pani tutaj pewne powtarzające się wzorce, które wpływają na Pani samopoczucie?

Jeśli czuje Pani, że chciałaby głębiej przyjrzeć się swoim emocjom i temu, jak te sytuacje wpływają na Pani relację, warto skorzystać z psychoterapii.

Z poważaniem,
Katarzyna Krzykowska

To, co Pani opisuje, jest sytuacją, która może budzić duży niepokój i wątpliwości. Słowa Pani partnera, nawet wypowiedziane jako "żart", mogą być bardzo raniące i świadczyć o braku szacunku wobec Pani. Dodatkowo, tworzenie przerobionych zdjęć nagich z wizerunkiem Pani koleżanki, a następnie próba usprawiedliwienia tego zachowania, tłumacząc, że miało to na celu uniknięcie zdrady, jest trudna do zrozumienia i może naruszać granice emocjonalne w związku.

Warto zastanowić się, jak czuje się Pani w tej relacji i czy czuje Pani, że Pani potrzeby emocjonalne oraz granice są respektowane. Takie zachowania mogą prowadzić do poważnych problemów z zaufaniem, które jest fundamentem każdej zdrowej relacji.

Rozmowa z partnerem o tym, jak jego zachowanie wpłynęło na Panią, może być kluczowa. Ważne, aby jasno wyrazić swoje uczucia, oczekiwania i granice. Jeśli potrzebuje Pani wsparcia w podjęciu decyzji, rozmowa z terapeutą może pomóc w lepszym zrozumieniu sytuacji i znalezieniu odpowiedniego rozwiązania.
Dzień dobry, na pewno warto w tej sytuacji porozmawiać szczerze z partnerem o swoich odczuciach i niezrozumieniu takich słów czy zachowań. Czy czuje Pani, źe partner liczy się z Pani emocjami i potrzebami? Proszę zastanowić się nad swoimi potrzebami emocjonalnymi i granicami w tej relacji, i jasno przedstawić je partnerowi. Czy jest tu pole, na którym możecie się porozumieć? Wartościowym by było, gdyby to Pani najpierw po zadawała sobie takie pytania, by przygotować się do tej rozmowy z partnerem. W razie potrzeby, w zadawaniu pytań skłaniających do takich refleksji pomoże psycholog lub terapeuta.
Pozdrawiam ciepło,
Marta Piotrowska
Rozumiem, że sytuacja, w której się znalazłaś, jest bardzo trudna i emocjonalnie obciążająca. Słowa Twojego chłopaka, jak i znalezienie zdjęć, mogą budzić wiele bólu. Ważne jest, abyś miała przestrzeń na przetworzenie swoich emocji i zrozumienie, co te wydarzenia dla Ciebie znaczą. Daj sobie czas na przemyślenie wszystkiego i podejmowanie decyzji, które są dla Ciebie najlepsze.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry. We wcześniejszych odpowiedziach uzyskała Pani bardzo ważne informacje od kolegów i koleżanek po fachu. Dodam tylko, że to Pani ma prawo decydować, na co się godzić czy na co sobie pozwolić w związku, a na co nie. Bardzo ważne aby Pani sobie to wszystko przeanalizowała, czy te sytuacje zdarzały się już wcześniej, w jakich ewentualnie okolicznościach. Zawsze doradzam w takich sytuacjach szczerą rozmowę z partnerem. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego.
Sytuacja, z którą się Pani boryka, jest skomplikowana i może wywoływać intensywne emocje. Po ośmiu latach związku takie słowa i zachowania mogą budzić wątpliwości oraz poczucie zagrożenia w relacji. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na kilka elementów tej sytuacji.
Po pierwsze, to, co Pani opisuje, może wskazywać na brak szacunku i wrażliwości ze strony Pani partnera. Żarty, które w rzeczywistości są dla Pani bolesne, nie świadczą o dojrzałości w związku. Osoba, która naprawdę szanuje swojego partnera, będzie unikać przekraczania granic, nawet w żartach.
Po drugie, zdjęcia przerobione w sposób, który Pani opisuje, mogą budzić dodatkowe wątpliwości co do intencji i zachowań Pana. Tego typu działania mogą być postrzegane jako forma zdrady emocjonalnej, nawet jeśli nie doszło do fizycznej zdrady.
Zachęcam Panią do refleksji nad tym, co Pani czuje i czego Pani potrzebuje w tej relacji. Kluczowe będzie otwarte, szczere rozmowy z partnerem. Warto wyrazić swoje uczucia oraz granice, które powinny być respektowane. Jeśli uzna Pani, że sytuacja jest na tyle trudna, warto rozważyć konsultację ze specjalistą, który pomoże Pani w przetworzeniu emocji oraz w podjęciu decyzji dotyczącej dalszego kierunku związku.
Najważniejsze jest, aby Pani czuła się szanowana i bezpieczna w relacji. Proszę pamiętać, że nie ma nic złego w tym, by stawiać swoje potrzeby na pierwszym miejscu. Pozdrawiam i życzę dużo dobrego