Witam. Jestem osobą dorosłą, a mój problem zaczął się około 2 lata temu bez żadnego konkretnego powo

3 odpowiedzi
Witam. Jestem osobą dorosłą, a mój problem zaczął się około 2 lata temu bez żadnego konkretnego powodu. Nie wiem czy jest to problem psychologiczny czy neurologiczny ale mam nadwrażliwość na noszenie bielizny, czyli skarpetek, majtek, a przede wszystkim stanika. Bieliznę mam dobrze dobraną i zaczęłam nawet nosić tą lepszej jakości aby pokonać jakoś moją nadwrażliwość ale to nic nie pomaga. Tak samo jest z przylegającymi ubraniami. Nic mnie nie swędzi i nie uciska tylko po prostu czuję niewygodę i dyskomfort psychiczny. Od rana przez cały dzień jest mi niewygodnie i dopiero po powrocie gdy przebieram się w pidżamę czy dresy to czuję się lepiej. Nie wiem skąd się wzięła u mnie nadwrażliwość na noszenie tych części garderoby i nie wiem co na to poradzić. Proszę o poradę, pozdrawiam
Może to być kwestia psychiki lub ( bardzo rzadko się zdarza ok 1-3% ) zaburzenie pracy tarczycy. Przyczyn może być sporo .Trzeba więcej informacji aby znaleźć odpowiedź skąd taka przypadłość.

K.W

Informacje są dość ogólne. Moja pierwsza myśl była w kierunku integracji sensorycznej, być może dokuczają pani inne rzeczy odbierane zmysłowo, warto temu się przyjrzeć . Mogą tworzyć się napięcia w ciele , odczucie niewygody i „ uciskania „ szeroko rozumianego , łącznie z uciskiem w naturze psychiki .
Proponowałabym wszelkie sposoby relaksacyjne które sprawiają przyjemność .
Pozdrawiam serdecznie i życzę dogodności
Pisze Pani o nadwrażliwości, która ma miejsce od 2 lat.
Polecałabym wizytę u lekarza aby zlecił dalszą diagnostykę w celu wykluczenia przyczyn somatycznych.
Jeśli przyczyny fizyczne będą wykluczone należy szukać dalej, w psychice.
W takiej sytuacji psychoterapia może pomóc w znalezieniu przyczyn. Będzie to wymagało dłuższego procesu. Nasze ciało jest nieodłącznie powiązane z umysłem, o czym często zapominamy. To co dzieje się w naszym umyśle ma wpływ na odczucia w ciele a nasze ciało oddziałuje na umysł na zasadzie sprzężenia zwrotnego. Być może warto będzie się temu bliżej przyjrzeć wspólnie ze swoim terapeutą. Proszę jednak zacząć od wykluczenia przyczyn somatycznych.
Trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie.