Witam. Jestem osobą dorosłą, a mój problem zaczął się około 2 lata temu bez żadnego konkretnego powo

3 odpowiedzi
Witam. Jestem osobą dorosłą, a mój problem zaczął się około 2 lata temu bez żadnego konkretnego powodu. Nie wiem czy jest to problem psychologiczny czy neurologiczny ale mam nadwrażliwość na noszenie bielizny, czyli skarpetek, majtek, a przede wszystkim stanika. Bieliznę mam dobrze dobraną i zaczęłam nawet nosić tą lepszej jakości aby pokonać jakoś moją nadwrażliwość ale to nic nie pomaga. Tak samo jest z przylegającymi ubraniami. Nic mnie nie swędzi i nie uciska tylko po prostu czuję niewygodę i dyskomfort psychiczny. Od rana przez cały dzień jest mi niewygodnie i dopiero po powrocie gdy przebieram się w pidżamę czy dresy to czuję się lepiej. Nie wiem skąd się wzięła u mnie nadwrażliwość na noszenie tych części garderoby i nie wiem co na to poradzić. Proszę o poradę, pozdrawiam
Może to być kwestia psychiki lub ( bardzo rzadko się zdarza ok 1-3% ) zaburzenie pracy tarczycy. Przyczyn może być sporo .Trzeba więcej informacji aby znaleźć odpowiedź skąd taka przypadłość.

K.W

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Informacje są dość ogólne. Moja pierwsza myśl była w kierunku integracji sensorycznej, być może dokuczają pani inne rzeczy odbierane zmysłowo, warto temu się przyjrzeć . Mogą tworzyć się napięcia w ciele , odczucie niewygody i „ uciskania „ szeroko rozumianego , łącznie z uciskiem w naturze psychiki .
Proponowałabym wszelkie sposoby relaksacyjne które sprawiają przyjemność .
Pozdrawiam serdecznie i życzę dogodności
Pisze Pani o nadwrażliwości, która ma miejsce od 2 lat.
Polecałabym wizytę u lekarza aby zlecił dalszą diagnostykę w celu wykluczenia przyczyn somatycznych.
Jeśli przyczyny fizyczne będą wykluczone należy szukać dalej, w psychice.
W takiej sytuacji psychoterapia może pomóc w znalezieniu przyczyn. Będzie to wymagało dłuższego procesu. Nasze ciało jest nieodłącznie powiązane z umysłem, o czym często zapominamy. To co dzieje się w naszym umyśle ma wpływ na odczucia w ciele a nasze ciało oddziałuje na umysł na zasadzie sprzężenia zwrotnego. Być może warto będzie się temu bliżej przyjrzeć wspólnie ze swoim terapeutą. Proszę jednak zacząć od wykluczenia przyczyn somatycznych.
Trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.